شناسهٔ خبر: 36662 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

بنچاری خبر داد:

شرکت بیش از ۸ هزار و ۳۱۲ نفر در تورهای‌گردشگری دریایی بندر بوشهر

گردشگری دریایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر،گفت: در اجرای گشت‌های دریایی در بندر بوشهر در ۱۵ روز گذشته بیش از ۲۶۰ هزار نفر از تورهای دریایی در بنادر بوشهر، خارگ و گناوه استفاده کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی، محمدمهدی بنچاری، با بیان اینکه تمهیدات لازم برای بهره‌مندی گردشگران از موهبت دریای خلیج فارس اندیشیده شده است اظهار داشت: مدیریت و نظارت بر ایمنی گشت‌های دریایی تفریحی از جمله برنامه‌های این اداره کل برای استفاده از موهبت دریا در ایام تعطیلات نوروز است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۳۰ فروند شناور درگشت‌های دریایی در بنادر استان بوشهر در ایام تعطیلات نوروزی فعالیت می‌‌کنند، افزود: قایق‌های تفریحی در ایام تعطیلات به مسافران نوروزی استان بوشهر در قالب گشت‌های دریایی ارائه خدمات می‌کنند و در این راستا کشتی‌های مسافربری از بوشهر و گناوه به خارگ و بالعکس فعالیت می‌کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به شروع طرح تسهیل گردشگری دریایی در نوروز ٩٦ از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال قبل و با بیان اینکه در ۱۵ روز گذشته ۱۰۶هزار و ۶۶۸ گردشگر در تور دریایی بندر بوشهر شرکت کرده‌‌اند گفت: این افراد در قالب قایق‌های دریایی در شش هزار سفر دریایی از موهبت دریای خلیج فارس در بندر بوشهر استفاده کرده‌اند.

بنچاری با اشاره به فعالیت تورهای دریایی به وسیله کشتی‌های مسافری در بندر بوشهر خاطر نشان کرد: از ۲۵ اسفند تاکنون بیش از ۸ هزار و ۳۱۲ نفر در تورهای گردشگری دریایی بندر بوشهر بوسیله کشتی‌های مسافری در ۶۰ گشت دریایی شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به تورهای دریایی در بندر گناوه بیان کرد: در ۱۵ روز گذشته ۵ هزار و ۲۶۸ نفر با استفاده از کشتی‌های مسافری مسیر گناوه تا خارگ در ۶۰ سفر دریایی و بیش از ۱۲۶ هزار نفر از قایق‌های تفریحی در ۱۳ هزار سفر دریایی شرکت کرده‌اند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به سفر دریایی خارگ به بوشهر و خارگ به گناوه پرداخت و خاطر نشان‌کرد: در مسیر خارگ به بوشهر ۷ هزار و ۶۵۶ نفر به وسیله کشتی مسافری در ۵۴ توردریایی و در مسیر خارگ به گناوه ۶ هزار و ۱۶۲ نفر در ۷۴ مسافرت دریایی شرکت کرده‌اند.

بنچاری با بیان اینکه اسکله‌های مجاز جهت گشت‌های دریایی قبل شروع طرح تعیین گردیده بود، افزود: در این راستا اسکله‌ها و یا پهلوگیر‌های مجاز برای سوار و پیاده شدن مسافران نوروزی تعیین و در محل این اسکله‌ها بنرهایی جهت اطلاع رسانی از نحوه سوار شدن و پوشیدن جلیقه نجات نصب گردیده شده است.

وی، با بیان اینکه خدمات گردشگری دریایی از طلوع تا غروب آفتاب در بنادر استان بوشهر ارائه می‌شود، تصریح کرد: استفاده از جلیقه نجات به عنوان موضوع الزامی برای گشت دریایی مورد تاکید قرار گرفته و شناورهایی مورد تایید ملزم به استفاده از آنها می‌باشند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه صدور تاییدیه از بخش کنترل و بازرسی اداره کل بنادر استان بوشهر از ضرورت فعالیت گشت‌های دریایی است، گفت: از لحاظ ایمنی و فنی توسط این بخش شناورها کنترل  می‌شوند و سپس مجوز صادر می‌‌شود.

بنچاری از فعالیت‌های شناورهای امداد و نجات دریایی در مسیر تردد گشت‌های دریایی خبرداد و افزود: واحد جستجو و نجات و غریق نجات در محل‌های مجاز تعیین شده  گشت‌های دریایی حضوری مستمر دارند و چنانچه حادثه‌ای رخ دهد در اسرع وقت اقدامات لازم صورت می‌گیرد  تا خطری گردشگران دریایی تهدید نکند.

نظر شما