شناسهٔ خبر: 37144 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیر بنادر غرب هرمزگان اعلام کرد:

ترابری ایمن ۱۵۰ هزار نفر مسافر نوروزی در بنادر غرب هرمزگان/رشد ۲ درصدی مسافر نسبت به سال گذشته

بندر مدیر بنادر غرب هرمزگان با اعلام خبر ترابری ایمن بیش از ۱۵۰ هزار نفر مسافر در نوروز ۹۶ و رشد ۲ درصدی آن نسبت به سال گذشته، این موفقیت را حاصل تلاش کلیه اعضای کمیته ساماندهی سفرهای نوروزی دانست.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، محمود صابری در این رابطه گفت: از آغاز طرح نوروزی سفرهای دریایی سال ۱۳۹۶ که از بیست و پنجم اسفندماه آغاز و تا پانزدهم فروردین‌ماه به مدت بیست و یک روز ادامه یافت، ترابری تعداد ۱۵۴ هزار و ۹۳۰ نفر مسافر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک در غرب استان هرمزگان به مقصد جزیره کیش و بلعکس انجام شد که این میزان نسبت به طرح نوروزی سال گذشته دو درصد افزایش داشت.

وی افزود: جابجایی خودرو در این مدت نیز با یک درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به ۳۶ هزار و ۸۱۶ دستگاه رسید.

رئیس کمیته حمل‌ونقل دریایی شهرستان بندرلنگه گفت: تمام تلاش‌ها با تأسی از فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص خدمت مؤثر به هموطنان انجام پذیرفت که نتیجه آن افزایش سفرهای ایمن در کارنامه اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه و گشت و گذاری پرخاطره برای خاطر مهمانان نوروزی شد.

صابری از اقدامات بنادر غرب هرمزگان پیش از آغاز طرح و به منظور ارزیابی و افزایش میزان آمادگی نیروها و دستگاه‌های خدمات رسان سخن به میان آورد و افزود: چهار مانور «جستجو و نجات دریایی»، «مانور مقابله با آلودگی نفتی دریایی»، «مانور عملیاتی گروه ویژه حفاظت از شخصیت‌ها» و «مانور ملی اطفاء حریق بر اساس سیستم فرماندهی حادثه (آی سی اس ۳۰۰) با مشارکت ارگان‌های همکار در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه برگزار شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه علل افزایش ایمنی تردد مسافران را این‌گونه تشریح کرد و گفت: این بندر با تشکیل جلسات مختلف با جامعه دریایی و متولیان سفرهای دریایی و نیز آموزش دریانوردان در سال ۹۵ کوشید تا با آموزش دریانوردان و ابلاغ دستورالعمل‌های سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص چگونگی انجام سفرهای ایمن و همچنین با نظارت دقیق بر امکانات شناورها و شرایط رعایت نکات ایمنی، تدابیر لازم برای ایمنی بیشتر جان و مال هم وطنان عزیزمان را بیندیشد و با نصب تابلوهای هشداردهنده و بیلبوردهای راهنما و بنرهای محیطی و سی‌دی‌های آموزشی، اطلاع‌رسانی و همچنین افزایش نیروهای حفاظتی این مهم را محقق سازد.

صابری چاپ بیش از ۱۰ هزار نسخه بروشور ایمنی، تهیه و پخش سی دی آموزشی و معرفی جاذبه‌های گردشگری غرب هرمزگان در شناورها، نصب بنر و بیلبوردهای متعدد در سطح بنادر حاوی شعارهای ایمنی و معرفی مسیرهای مجاز مسافری را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد.

رئیس کمیته حمل‌ونقل دریایی شهرستان بندرلنگه با اشاره به اقدامات صورت پذیرفته در حین اجرای طرح نوروزی نیز بیان کرد: بازدید از بنادر مسافری با حضور جمع کثیری از مسئولین در تاریخ ۲۵ اسفندماه و استقبال از میهمانان نوروزی با اهداء شاخه گل و شیرینی در نخستین ساعت پس از تحویل سال از جمله این موارد است.

وی در پایان با اعلام اینکه در اجرای طرح ویژه نوروز ۹۶ هیچ‌گونه حادثه‌ای گزارش نشده است، تلاش‌ها و مشارکت صورت گرفته در بنادر غرب هرمزگان را در تحقق این امر و تجربه سفرهای دریایی خاطره‌انگیز و ماندگار برای هموطنان مهم ارزیابی کرد.

نظر شما