شناسهٔ خبر: 37151 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

طاهری خبر داد:

جانمایی نامناسب مسکن مهر باعث افزایش قیمت مسکن شد/ متقاضیان مسکن مهر دوباره ثبت نام کنند/ همکاری شهرهای جدید با تمامی ارگان‌ها باهدف رفع مشکل واحدهای فاقد متقاضی

علی اکبر طاهری مدیرعامل شهر جدید پرند با تأکید براینکه متقاضیان مسکن مهر می‌توانند با دریافت پول خود از تعاونی ها دوباره در این طرح ثبت نام کنند گفت: از ۲۵ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده در شهر جدید پرند ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد آن دارای متقاضی موثر با پیشرفت ۷۵ درصدی است که تا پایان دولت یازدهم با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط تکمیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی علی طاهری مدیرعامل شهر  جدید پرند در گفتگو با شبکه خبر با بیان اینکه از ۹۵ هزار واحد مسکن مهر پرند تا کنون ۵۳ هزار واحد آن را به متقاضیان تحویل داده‌ایم گفت: مسکن ارزان قیمت اساس کار مسکن مهر بود که جانمایی نامناسب، باعث افزایش قیمت مسکن شد.

مدیر عامل شهر جدید پرند گفت: برای اینکه شرایط زندگی را برای ساکنان مهیا کنیم، طی مراحل آماده سازی و محوطه سازی، سقف آورده‌های متقاضیان را به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسانده و مابقی هزینه‌ها را از سوی دولت تأمین کردیم. 

طاهری تاکید کرد: اواخر سال ۹۳ و اوایل ۹۴ قیمت مسکن مهر شهر جدید پرند را نهایی کردیم و با پیمانکاران اتمام حجت شد تا به دنبال افزایش قیمت ها نباشند.

وی در ادامه گفت: از ۲۵ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده در شهر جدید پرند ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد آن دارای متقاضی موثر با پیشرفت ۷۵ درصدی است که تا پایان دولت یازدهم با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط تکمیل خواهد شد.

طاهری در اشاره به بحث افزایش تسهیلات وام از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان نیز گفت: بر این اساس  آورده مردم در سایت‌های مسکن مهر افزایش یافت که قطعا به تکمیل هر چه سریعتر پروژه ها منجر خواهد شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه ۷۰ درصد پیمانکاران، قرارداد با بانک مسکن دارند و تسهیلات جذب کردند، موظف هستند براساس جدول زمانبندی واحدها را تحویل دهند.

مدیر عامل شهر جدید پرند گفت: ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی هستند که با برداشتن شرایط ۴ گانه، شرایط را برای متقاضیان سهل کردیم.

 طاهری با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی واحدهای فاقد متقاضی گفت: پروژه‌ها از ۴۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تعاونی‌ها و ارگان‌هایی که نیاز به واحد مسکونی دارند، همکاری می کنیم.

طاهری افزود: براساس دستور وزیر راه، واحدهای مسکن مهر را پس از تکمیل تامین آب، برق و فاضلاب تحویل می دهیم.

وی ادامه داد: واحدها با امکانات کامل تحویل متقاضیان می‌شود و ۴۸ ساعت بعد از سکونت متقاضیان ، انشعاب گاز نیز نصب می‌شود.

مدیر عامل شهر جدید پرندگفت: در ابتدای ۹۵ افراد خوش حساب با افراد بد حساب جابه جا شدند که سرعت تحویل را افزایش داد.

طاهری افزود: ساخت فرهنگسرا در شرح وظایف ما نیست اما ما اقدام به ساخت کردیم و زمین رایگان به دستگاه‌ها برای ساخت می‌دهیم به طوری که ۳ فاز بهداشت و کلینک تخصصی در پرند ساخته شده است.

وی همچنین در پایان اعلام کرد: متقاضیان مسکن مهر نیز می‌توانند با دریافت پول خود از تعاونی ها، دوباره در این طرح ثبت نام کنند./

نظر شما