شناسهٔ خبر: 37446 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مهدیان خبر داد؛

اعلام آمادگی بنیاد مسکن برای واگذاری زمین و تسهیلات به سیل‌زدگان آذربایجان‌شرقی/ ارایه تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی با کارمزد ۴ درصد/ واگذاری۵۰ میلیون وام بلاعوض به روستاییان خسارت دیده استان

عزیزالله مهدیان معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از آمادگی این بنیاد برای در اختیار قرار دادن زمین و واگذاری تسهیلات مورد نیاز به منظور بازسازی منازل مسکونی تخریب شده ناشی از سیل در آذربایجان شرقی خبر داد.

عزیز الله مهدیان در آئین بازدید از مناطق سیل زده روستاهای آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در سیلاب اخیر ۱۰ها خانه مسکونی در روستای استان و به ویژه چنار عجب شیر دچار خسارت شده است، افزود: برخی از مناطق روستایی سیل‌زده نزدیک حاشیه رودخانه‌ها خالی از سکنه شده است.

وی اظهار کرد: تسهیلات قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون ریالی با کارمزد ۴ درصد و ۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض برای جبران خسارت روستائیان در نظر گرفته شده است.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن یادآوری کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی نیز در کنار سایر دستگاه‌های‌اجرایی خدمات‌رسان بلافاصله در محل وقوع سیل حاضر و کمک‌های امداد رسانی را انجام داده و اتاقک‌های اسکان موقت را به مناطق آسیب‌دیده اعزام کرده است.

مهدیان با اشاره به اینکه بنیاد مسکن کار نوسازی و پرداخت وام را در تمامی روستاها آغاز کرده است،به ایرنا گفت: افرادی که از تسهیلات نوسازی استفاده نکرده‌اند، می‌توانند از تسهیلات بنیاد مسکن در بازسازی و نوسازی استفاده کنند و بنیاد مسکن آماده است تا به صورت رایگان برای خانه‌هایی که دچار تخریب شده نقشه تهیه کند تا افراد شروع به ساخت واحدهای خود کنند.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی به همراه مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی با بازدید از مناطق سیل‌زده روستاهای تبریز، آذرشهر و عجب شیر از نزدیک در خصوص موانع و مشکلات روستاها تصمیمات لازم را اتخاذ کردند.

بارش باران سیل آسا در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته موجب جاری شدن سیل در مناطق مختلف آذربایجان شرقی شد. سیل علاوه بر ایجاد خسارت های مالی در شهرهای مختلف استان، در شهرستان های آذرشهر و عجب شیر موجب مفقودی ۴۲ نفر شد که تاکنون پیکر ۳۷ نفر پیدا شده است.

گفتنی است امروز ۳۰ فروردین‌ماه، رئیس‌جمهوری دولت یازدهم به همراه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی وارد آذربایجان‌شرقی شده‌اند تا از نزدیک از مناطق سیل‌زده استان بازدید کنند. (جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید.)/

نظر شما