شناسهٔ خبر: 37719 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی یزد مطرح کرد:

اجرای پروژه آزادراه نطنز - انار در سال ۹۶/ برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی قطار حومه‌ای عقدا- مهریز

محمد رضا نقصان محمدی مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد گفت: اجرای پروژه آزادراه نطنز - انار به طول ۴۸۳ کیلومتر تصویب شده و به زودی در دو قطعه اردکان- مهریز و مهریز- انار عملیاتی خواهد شد.

محمدرضا نقصان‌محمدی، مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد درگفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: اجرای پروژه آزادراه نطنز - انار به طول ۴۸۳ کیلومتر تصویب شده و به زودی در دو قطعه اردکان- مهریز و مهریز- انار عملیاتی خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی یزد افزود: در حوزه ریلی پروژه دو خطه شدن راه‌آهن یزد با پیشرفت خوبی در حال انجام است و موضوع راه‌اندازی قطار حومه‌ای عقدا-مهریز نیز در دستور کار شورای حمل‌ونقل استان قرار گرفته که توسط اداره کل راه‌آهن در حال پیگیری است و امیدوار هستیم که در سال جدید شاهد پیشرفت این پروژه نیز باشیم. همچنین احداث بزرگراه یزد - بافق، طرح ندوشن-ورزنه، طرح یزد - طبس، یزد - ابرکوه، مروست - ابرکوه و سورمق از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار این اداره کل است.

نقصان‌محمدی همچنین با بیان اینکه اجرای طرح‌های مسکن اجتماعی در دستور کار اداره‌کل راه و شهرسازی استان یزد است، افزود: ۷۵۰ واحد مسکن اجتماعی توسط خیرین مسکن‌ساز استان در یزد احداث می‌شود.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد در ادامه با بیان اینکه ۳۰ درصد جمعیت استان یزد در بافت‌های هدف بازآفرینی قراردارند، گفت: بازنگری طرح جامع شهری از دیگر برنامه‌های در دستور کار اداره راه شهر و سازی استان یزد است و درنظر داریم امسال اتاق فکر را به منظور توسعه عمرانی و شهرسازی استان راه‌اندازی کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته آغاز تشکیل ستاد بازآفرینی شهری در استان یزد بوده است، گفت:‌ تهیه طرح‌های تفصیلی اردکان، مروست،‌ ندوشن و احمدآباد مشیر از جمله اقدامات انجام شده در راستای توسعه شهری در استان یزد است.

نظر شما