شناسهٔ خبر: 37738 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری هرمزگان خبر داد

کاهش محسوس تلفات و تصادفات جاده‌ای هرمزگان/ افزایش تلفات جاده‌ای روستاهای استان

علیرضا مجرد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان از کاهش محسوس تلفات و تصادفات جاده‌ای این استان درسال ۹۵ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان، همزمان با ۷ اردیبهشت، روز ملی ایمنی و حمل و نقل، علیرضا مجرد با اشاره به اهمیت پیشگیری از وقوع تصادفات و ارائه راهكارهای كاهش تلفات ناشی از تصادفات (برون شهری و درون شهری) توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی را  به عنوان یکی از راهکارهای مهم و اساسی برای ایجاد ایمنی و  ترافیکی روان دانست و افزود:  بر اساس گزارش‌های آماری اعلام شده از سوی پلیس راه استان طی ۱۱ ماه سال ۱۳۹۵ تعداد تصادفات ۱۹۱۱ فقره اعلام شد كه نسبت به ۱۱ ماه ۱۳۹۴، كاهش  ۱۹ درصدی را داشته است .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان افزود: ایجاد فرهنگ استفاده بیشتر مردم از حمل و نقل عمومی باید در بین مردم جامعه نهادینه شود چراکه با افزایش جمعیت و نیاز به امنیت و ایمنی بیشتر موضوع مهم و حیاتی حمل و نقل عمومی بیشتز از قبل نمود پیدا کرده، به ویژه اتوبوس از لحاظ کم هزینه بودن در بحث حمل و نقل دارای جایگاه خاص و والایی است.

وی گفت: مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای استفاده از حمل و نقل عمومی صرفه جویی در زمان، آرامش در سفر، کاهش ترافیک، جلوگیری از آلودگی هوا، کمک به اقتصاد خانواده و امنیت است.

مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان با اشاره به آمار متوفیان تصادفات جاده‌ای استان طی ۱۱ ماه ۹۵ افزود: ۱۹۶ نفر در محور های برونشهری جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ معادل ۲۴.۴ درصد كاهش داشته درعین حال آمار تلفات جاده‌ای محورهای روستایی ۲۰.۴درصد افزایش داشته است.

نظر شما