شناسهٔ خبر: 37970 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در آذربایجان‌شرقی برگزار شد:

جزئیات برگزاری جلسه کارگروه تخصصی مخاطرات زلزله، لغزش لایه‌های زمین، ابنیه و ساختمان در آذربایجان‌شرقی

نشست اولین جلسه کارگروه تخصصی مخاطرات زلزله، لغزش لایه‌های زمین، ابنیه، ساختمان و شهرسازی در اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌شرقی، اولین جلسه کارگروه تخصصی مخاطرات زلزله، لغزش لایه‌های زمین، ابنیه، ساختمان و شهرسازی روز شنبه ۱۱ اردیبهشت در محل سالن کنفرانس این اداره کل با حضور بیت الهی رئیس بخش زلزله‌شناسی مهندسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، اخلاقی مدیرکل راه و شهرسازی و سایر اعضا تشکیل شد.

بنابراین گزارش، اخلاقی ضمن خیرمقدم اظهار کرد: موضوع اصلی جلسه امروز بررسی طرح تدقیق نقشه گسل‌های کلان‌شهر تبریز و همچنین بررسی و اعلام اعضاء کمیته تخصصی تعیین حریم گسل‌های تبریز است.

به گفته اخلاقی گسل تبریز یکی از فعال‌ترین گسل‌های کشور است که با توجه به این مسئله باید جلوی ساخت‌وسازها در حریم گسل گرفته شود و ساختمان‌های موجود توسط کارگروهی متشکل از نیروهای انسانی متخصص کارشناسی شود.

بیت الهی با تأکید بر اینکه در خط گسل‌های تبریز نباید ساخت‌وساز انجام گیرد، افزود: باید بر مقاوم‌سازی ساختمان‌هایی که در معرض زلزله قرار دارند توجه شده و تمهیدات لازم برای اجباری کردن مقاوم‌سازی اندیشیده شود.

در پایان جلسه نیز پرسش و پاسخ انجام گرفت.  

نظر شما