شناسهٔ خبر: 37979 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عضو شورای شهر تهران ؛

انتقاد حقانی از واگذاری چندین پروژه شهری به یک فرد خاص در شهرداری تهران/ ریخت و پاش شهرداری در اجرای پروژه‌ها

محمد حقانی عضو شورای شهر تهران با اشاره به واگذاری چندین پروژه شهری به یک فرد خاص از روند غیرقانونی این واگذاری‌ها انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد حقانی رئیس کمیته محیط‌زیست شورای اسلامی شهر تهران، درباره چرایی گران تمام شدن پروژه‌های شهرداری تهران، اظهارکرد: شهرداری تهران برعکس اینکه ادعا می‌کند؛ ساختمانش کاملا شیشه‌ ای است، از بتونی هم بتوتی‌تر است.

وی با بیان اینکه متاسفانه شهرداری اطلاعات و آمار روشنی در اختیار ما قرار نمی‌دهد، گفت: به طور مثال در مورد ساخت پل صدر هنوز هیچ گزارشی به شورای شهر یا مردم ارائه نشده است.

حقانی تاکید کرد: مدیریت جهادی معنا و مفهوم دارد یکی از مهمترین مفاهیم آن جلوگیری از ریخت و پاش است و مقام معظم رهبری نیز همواره بر این مسئله تاکید دارند. هر کاری باید حساب و کتاب داشته باشد.

او با بیان اینکه در پروژه های شهری هیچ‌ حساب و کتابی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: پروژه‌های شهری بسیار گران تمام می‌شود و هزینه‌های سنگینی برای آن پرداخت می‌شود. متاسفانه از سوی شورای شهر هم نظارت کافی در این بخش وجود ندارد و تنها به یک سوال از شهرداری اکتفا می‌شود.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: وقتی شهرداری شوراگرا نیست و خود را زیرمجموعه شورای‌شهر و پاسخگوی مردم نمی‌داند، وضعیت شهر همین می‌شود.

حقانی به ایلنا گفت: عدم‌توجه به قانون و در حقیقت پیروی‌نکردن از قانون و خود خواسته مدیریت کردن باعث بروز مسائل این‌چنینی در شهر می‌شود.

این عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: براساس قانون شهرداری‌ها همه پروژه‌ها باید به صورت مزایده و مناقصه انجام شود، در حالی که پروژه‌ها به افراد خاص واگذار می‌شود و متاسفانه شاهدیم که چندین پروژه به یک شخص واگذار شده است و سوال این است، چرا مزایده و مناقصه برگزار نمی‌شود و اجرای پروژه ها بر اساس قانون پیش نمی‌رود؟ /

نظر شما