شناسهٔ خبر: 38260 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بنیاد مسکن و سازمان اوقاف امضا شد

تفاهم نامه تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه به مدت ۴ سال در ۹ ماده به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی امروز ۱۸ اردیبهشت‌ماه تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه در ۹ ماده به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه را علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و علیمحمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه امضا کردند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بنیاد مسکن و سازمان اوقاف به منظور استفاده از ظرفیت‌های مختلف موقوفات در روستاهای کشور برای اجرای نیات واقفین به منظور ایجاد وحدت رویه در صدور اسناد مالکیت اراضی موقوفه و اعیانی‌های احداثی توسط اشخاص با کاربری‌های تعریف شده و همچنین همکاری و مشارکت در تولید و عرضه مسکن برای اقشار کم‌درآمد به امضا رسید.

همچنین این تفاهم‌نامه در اجرای سیاست‌های کلی قانون برنامه‌ ششم توسعه کشور و قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و الحاقات بعدی و آئین نامه‌های اجرایی آن امضا شد.

در ماده یک معنی و مفهوم واژگان استفاده شده در این تفاهم‌نامه تشریح شده است و ماده ۲ در ۵ بند موضوع تفاهم‌نامه را که شامل هماهنگی و همکاری در صدور اسناد مالکیت املاک وقفی و اماکن دینی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، هماهنگی در تهیه و اجرای طرح‌های هادی روستاهای دارای املاک وقفی، همکاری جهت طراحی و ساخت ابنیه وقفی در روستاها و شهرهای کشور، همکاری در ساخت مساجد و فضاهای عمومی روستایی و همچنین همکاری، مشارکت و حمایت از تولید و عرضه مسکن برای اقشار کم درامد است تشریح می‌کند.

ماده ۳ این تفاهم‌نامه به نحوه و ترکیب همکاری می‌پردازد  و ماده ۴ نیز همکاری در زمینه صدور اسناد مالکیت روستایی و شهری را تشریح کرده است.

ماده ۵ و ۶ این تفاهم نامه نیز به ترتیب هماهنگی در تهیه و اجرای طرح‌های هادی روستاهای دارای املاک وقفی و همکاری جهت طراحی و ساخت ابنیه وقفی در روستاهای کشور را به تفکیکی تعیین می‌کند.

ماده ۷ همکاری و مشارکت و حمایت از تولید و عرضه مسکن برای اقشار کم درآمد را تعریف می‌کند و ماده ۸ و ۹ این تفاهم‌نامه به هماهنگی و نظارت در سطح ملی و هماهنگی اجرا در سطح استان می‌پردازد.

این تفاهم نامه در ۹ ماده تنظیم شده و مدت اعتبار آن ۴ سال در نظر گرفته شده است که تمدید آن با توافق طرفین بلامانع است.

نظر شما