شناسهٔ خبر: 38430 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

بنچاری خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی بندر جدید تجاری ریگ با ظرفیت ۳۵ هزارتن

بازدید مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در آیین عملیات اجرایی بندر جدید تجاری ریگ (شهرستان گناوه) گفت: ظرفیت کنونی تخلیه و بارگیری بر اساس اجرایی شدن این طرح ۳۵ هزار تن است که با طرح توسعه به ۱۲۰ هزار تن می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، در آیینی عملیات اجرایی بندر جدید تجاری ریگ (شهرستان گناوه) با حضور استاندار بوشهر و نماینده مردم بوشهر، گناوه ودیلم در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ضمن اشاره به اقدامات گذشته انجام‌شده در بندر ریگ توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، گفت: طرح بندر جدید تجاری در زمینی به مساحت ۴۳ هکتار احداث خواهد شد و طبق برآوردهای انجام‌شده به اعتباری حدود ۱۸۰ میلیارد ریال نیاز است که از طریق منابع استانی و مشارکت سازمان بنادر و دریانوردی تأمین می‌شود.

محمدمهدی بنچاری افزود: فاز اول این طرح شامل اسکله، بارانداز، انبار، جاده دسترسی و ساختمان‌های اداری است.

وی گفت: ظرفیت کنونی تخلیه و بارگیری بر اساس اجرایی شدن این طرح ۳۵ هزار تن است که با طرح توسعه به ۱۲۰ هزار تن می‌رسد.

همچنین استاندار بوشهر در این آیین با بیان اینکه بندر ریگ با توجه به سابقه تاریخی آن به‌ویژه در امر تجارت باید به جایگاه و شهرتی که دارد، برسد گفت: بدین منظور برنامه و طرح‌هایی مهم برای رونق و توسعه این بندر در دستور کار قرارگرفته است.

مصطفی سالاری افزود: ساماندهی امور بندری و کالای همراه ملوان و احداث جاده این بندر به گناوه از عمده برنامه‌هایی است که در این زمینه قدم‌های خوبی برداشته‌شده است.

وی اضافه کرد: به‌منظور ساماندهی کالای همراه ملوان رایزنی و پیگیری‌های فراوانی با تعدادی از وزیران دولت انجام‌شده تا این موضوع از ریشه حل و قانونمند و به یک وضعیت پایدار برسد و با نظر مثبتی که آنان داشتند به نتایج خوبی دست‌یافته‌ایم.

بخشدار ریگ، گفت: این بندر باسابقه تاریخی در امر تجارت از لحاظ زیرساخت‌ها با مشکلات عدیده‌ای مواجه بود که با اجرایی شدن طرح جدید تجاری این بندر تحول شگرفی پدید خواهد آمد.

مسعود شیرافکن، افزود: تحول در حوزه تجارت این بندر در اولویت‌های کاری قرار گرفت که با درایت و تدبیر دولت، استاندار و مدیران استانی گام‌های خوبی برای این مهم انجام‌شده است که با اتمام آن شکوه و عظمت تاریخی گذشته آن‌که معرف و زبانزد بوده برگردانده خواهد شد.

بندر ریگ از بنادر قدیمی استان بوشهر، از توابع شهرستان گناوه می‌باشد که شغل عمده مردم آن به دریا وابسته است.

نظر شما