شناسهٔ خبر: 38601 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

در نامه حناچی ابلاغ شد؛

اعلام مغایرت‌های طرح تفصیلی با طرح جامع شهر اراک/ ممنوعیت تغییر کاربری و احداث بنا در اراضی خدماتی

پیروز حناچی دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استاندار استان مرکزی مصوبه شورای‌عالی را با موضوع مغایرت‌اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهر اراک (الحاق اراضی ۱۱۳ هکتاری موسوم به گردو) ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پیروز حناچی دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به محمود زمانی‌قمی استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی، مصوبه شورای‌عالی را درباره مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهر اراک (الحاق اراضی ۱۱۳ هکتاری موسوم به گردو)، ابلاغ کرد.

در نامه دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به استاندار استان مرکزی آمده است: پیرو نامه شماره ۳۰۰ / ۳۱۰ / ۳۴۹۴۸ مورخ ۱۳۸۸.۷.۱۵ و در اجرای بند (۵) ماده (۴) قانون تاسیس شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده (۴۲) آیین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرح‌های توسعه وعمران محلی، ناحیه‌ای، منطقه‌ای و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور، مصوب ۷۸.۱۰.۱۲ هیات محترم وزیران به پیوست دو سری اسناد و مدارک مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهر اراک (الحاق اراضی ۱۱۳ هکتاری موسوم به گردو)، موضوع مصوبه مورخ ۱۳۸۸.۷.۱۳ شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران که در تاریخ ۱۳۸۷.۷.۲۹ در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی به تصویب رسیده است را جهت اجرا، ابلاغ می‌کند.

دستور فرمایید مراتب به شهرداری مربوطه و سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط ابلاغ و مراقبت شود تا شهرداری با مراعات کامل جنبه‌های فنی، ضوابط و مقررات طرح و نیز همکاری موثر با شورای اسلامی‌شهر، موجبات تحقق اهداف موردنظر را فراهم کند.

همچنین با عنایت به استفاده مالکان از مزایای ورود به محدوده شهر و لزوم اجرای تبصره ۴ قانون تعیین وضعیت املاک واقع در طرح‌های‌دولتی و شهرداری‌ها، هرگونه تغییر در کاربری و ضوابط احداث بنا در اراضی با کاربری خدماتی در این محدوده، بالاخص کاربری پارک و فضای سبز، مغایرت اساسی دارد. /

نظر شما