شناسهٔ خبر: 38738 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان یزد خبر داد:

برنامه‌های حوزه شهرسازی در جهت پیشرفت و افزایش کیفیت طرح‌های شهری استان یزد

استان یزد مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان یزد گفت: طرح تفصیلی شهر یزد در آستانه ابلاغ است و به زودی ابلاغ خواهد شد، همچنین طرح تفصیلی میبد نیز به مرحله تصویب در کمیسیون ماده ۵ رسیده و به زودی نهایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، بهار نوکار مدیر شهرسازی و معماری این اداره کل با پیگیری‌های مستمر و تلاش‌های کارشناسان این حوزه توانستیم طرح تفصیلی شهر اردکان را به سرانجام برسانیم که و این طرح ابلاغ شده و در مرحله اجرا است.

نوکار در خصوص طرح تفصیلی شهر یزد افزود: این نوید را به شهروندان یزدی می‌دهم که طرح تفصیلی شهر یزد مراحل تصویب خودش را سپری کرده و در آستانه ابلاغ است و به زودی ابلاغ خواهد شد.

وی در خصوص طرح تفصیلی میبد نیز که مراحل بررسی و تصویب آن طولانی شده بود، بیان کرد: این طرح با پیگیری‌های فراوان به مرحله تصویب در کمیسیون ماده ۵ رسیده و امیدواریم به زودی نهایی شود.

نوکار افزود: برخی این طرح‌ها سال‌ها در مسیر تهیه، بررسی و تصویب معطل مانده بودند و بعضاً به کندی پیش می‌رفت. خوشبختانه در پی حضور محمدرضا نقصان محمدی مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد و توجه و حمایت‌های ایشان، این طرح‌ها به سرانجام رسید و برخی از آن‌ها ابلاغ شد و بعضاً در شرف ابلاغ است.

وی در خصوص سایر برنامه‌های این حوزه افزود: شفاف‌سازی در مصوبات و تصمیمات شهری و امکان دسترسی همگان به این مصوبات و همچنین امکان دسترسی شهروندان به آرشیو اطلاعات طرح‌های توسعه و عمران مصوب استان از طریق سایت اداره کل راه و شهرسازی استان به آدرس www.Yazdrud.ir فراهم شده است که مبین آن است که اداره کل راه و شهرسازی استان یزد در راستای اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات پیش‌قدم بوده است.

مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی گفت: ساماندهی و نظم در روند کمیسیون‌های تخصصی این حوزه و همچنین تسریع در صدور نتایج درخواست‌های واصله از سوی شهرداری در زمینه‌های مختلف طرح‌های شهری از سری اقداماتی بوده که مدیریت شهرسازی با یک نظم‌بخشی خاصی عملیاتی نموده و درصدد افزایش رضایت ارباب‌رجوع است.

نظر شما