شناسهٔ خبر: 38861 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

یک نماینده مجلس مطرح کرد؛

تشریح دلایل تغییر رویکرد پایتخت نشینان در انتخابات شورای شهر/ نه تهرانی‌ها به فساد، رانت‌خواری و فروش شهر در انتخابات

ابراهیم میرزایی نیکو عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در واکنش به ناکامی اصولگرایان فعلی شورای‌شهر تهران در راهیابی به شورای پنجم گفت: مردم به مسائلی از جمله فساد، رانت‌خواری و فروش‌شهر در مدیریت‌شهری حساس شده بودند و این موارد باعث شد تا مردم از رویکرد اصولگرایی به رویکرد دیگری روی بیاورند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، قاسم میرزایی‌نیکو درباره پیروزی لیست امید و شکست لیست خدمت در انتخابات شورای شهر تهران گفت: مردم به اصولگرایی پشت نکردند و به چارچوب‌ها و اصول‌ها اعتقاد دارند، اما با این انتخاب اعتراض خود را به یک سری خواسته‌ها و سلایق نشان دادند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم به مسائلی از جمله فساد، رانت‌خواری، فروش شهر، ... حساس شده بودند، گفت: متاسفانه در این سال‌ها تراکم فروشی برای مردم شهر شرایط سختی را ایجاد کرد و این موارد باعث شد تا مردم از رویکرد اصولگرایی به رویکرد دیگری روی بیاورند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی  مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدواریم رویکرد جدید بتواند پاسخگو باشد و به گونه‌ای نشود که مانند شورای اول شاهد چالش باشیم.

وی با اشاره به عدم انتخاب ورزشکاران در این دوره از انتخابات شورای شهر تهران به ایلنا، گفت: مردم دیگر می‌دانند که برای اداره شهر به ورزشکار نیاز نیست، بلکه تفکر و دیدگاه توجه به ورزشگاه لازم است. به طور مثال آقای جدیدی یکی از کسانی بود که من در رفع رد صلاحیت او تلاش‌های بسیاری داشتم چرا که استدلالم این بود؛ مردم درباره صلاحیت ایشان با انتخاب یا عدم انتخاب‌شان باید نظر بدهند.

میرزایی‌نیکو ادامه داد: این عدم‌انتخاب نشان از رشد و عقلانیت مردم و توجه آنها به رشد و توسعه شهر است، چرا که ارزیابی اقدامات این افراد نشان می‌دهد، هیچ کاری برای شهر نکردند. ما امیدواریم نامزدهای منتخب مردم در شورا بتوانند خدمات موثری را به شهر ارائه دهند. /

نظر شما