شناسهٔ خبر: 39044 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان:

۱۲۰۰ کیلومتر راه روستایی کردستان در حال ساخت است

شهرام ملکی مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: هم‌اکنون در استان کردستان ساخت ۱۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، شهرام ملکی شنبه‌شب با حضور در برنامه گفتمان سیمای مرکز کردستان به تشریح فعالیت‌های اداره کل راه و شهرسازی کردستان پرداخت.

ملکی با اشاره به اینکه از ۶۱۰۰ کیلومتر راه روستایی استان، حدود ۲۸۴۰ کیلومتر آن آسفالته است، گفت: درصد برخورداری ما از راه آسفالته ۴۶ درصد است در حالی که این برخورداری در سطح کشوری میانگینی بالغ بر ۶۰ درصد دارد و فاصله ما با میانگین کشوری متأسفانه بسیار زیاد است.

وی افزود: برای جبران این کمبود و رسیدن به میانگین کشوری خوشبختانه در یک سال گذشته اقدامات خبری انجام شده که می‌توان به تعیین تکلیف و به مناقصه گذاشتن ۴۳۰ کیلومتر راه روستایی جدید اشاره کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: در این مدت شرایطی را فراهم کرده‌ایم که در شهرستان‌هایی که برخورداری آن‌ها کمتر است بیشترین مناقصات را داشته باشیم.

ملکی عنوان کرد: با اجرای ۳۳۰ میلیارد تومان مناقصه جدید هم‌اکنون ساخت و بهسازی  ۱۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در کردستان در حال اجرا است.

وی در ادامه به ظرفیت‌های استان در بخش به پیمانکاری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در استان کردستان پیمانکاران خوبی داریم که تعصب ویژه‌ای نیز به استان دارند و همین امر نقطه قوت و سرمایه ما در اجرای پروژه‌ها است و با جرأت می‌توان گفت که ۹۵ درصد از برندگان مناقصات پروژه‌های راه و شهرسازی پیمانکاران بومی هستند.

نظر شما