شناسهٔ خبر: 39153 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

یک عضو شورای شهر مطرح کرد؛

شهردار تهران پاسخگوی بهره‌برداری از املاک شهر باشد/ تاکید بر شفاف‌سازی قالیباف نسبت به املاک‌شهر

شورای شهر تهران عضو کمیسیون نظارت شورای‌اسلامی شهر تهران گفت: خوب است، شهردار تهران، آقای قالیباف پاسخگوی بهره‌برداری از املاک شهر بوده و این موضوع را شفاف‌سازی کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس جدیدی روز سه شنبه در سیصد و چهل و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از اینکه بعد ار انتخابات شورای‌شهر دیگر کسی پاسخ ما را نمی‌دهد، اظهار کرد: نامه‌ای به اداره املاک شهر تهران ارسال و خواستار لیست املاک انتفاعی و غیر انتفاعی شده‌ام، اما از بعد از انتخابات حتی دربان ادارات هم پاسخ ما را نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه وضعیت املاک نجومی شهر تهران چه شد و آیا باید بلاتکلیف بماند، گفت: باید نزد مردم پاسخگو باشیم در مورد املاکی که شهرداری بهره برداری آن را از ده سال گذشته تا کنون واگذار کرده است.

جدیدی گفت: برخی املاک انتفاعی به ادارات مختلف، یتیم خانه ها و سایر نهاد ها واگذار شده و به واحدهای تجاری تبدیل شده اند.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت پاسخگویی شورا به مردم گفت: آیا شورای شهر کارخانه تولید مصوبه شده و به سیلوی تلمبار کردن مصوبات تبدیل شده است.

ایرنا از قول جدیدی نوشت: باید موضوع گزارش‌دهی را همه جدی بگیرند و اعضا و شهردار به مردم گزارش دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه استخوان لای زخم گذاشتن ها با گزارش دهی به مردم رفع می شود. اظهار کرد: میدان شورا میدان جهاد است.

جدیدی در ادامه انتخاب دولت روحانی را تبریک گفت و با آرزوی موفقیت برای دولت افزود: دولت در برابر وعده های انتخاباتی که مانند چک سفید امضا است، مسئول است.

وی افزود: اگر این چک ها برگشت بخورد نمی توان دیگر اعتماد مردم را جمع کرد. /

نظر شما