شناسهٔ خبر: 39173 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مدیركل راه آهن یزد خبر داد؛

بهسازی خطوط بلاك بافق ـ بهرام/ بارگیری روزانه هزار تن گندله

قطار باری مدیركل راه آهن یزد اعلام كرد: راه آهن یزد بطورمیانگین حدود هزار تن گندله به مقاصد مباركه اصفهان و فولاد خراسان بارگیری می كند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران؛ سید مصطفی داودی با اشاره به نقش بسیار مهم ترانزیت ریلی كشور و رشد روزافزون خدمات ریلی عنوان كرد: با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده بین اداره كل راه‌آهن یزد و کارخانه‌های صنعتی چادرملو، ناوگان ریلی یزد به‌طور میانگین روزانه ۹ هزار و ۶۰۰ تن كنسانتره آهن را در کارخانه‌های چادرملو تخلیه و حدود هزار تن مواد تولیدی را از این کارخانه‌های به مقاصد مباركه اصفهان و فولاد خراسان بارگیری می‌کند.

مدیركل راه‌آهن یزد افزود: راه‌آهن یزد به‌طور متوسط روزانه هزار تن گندله از کارخانه‌های صنعتی چادرملو (گندله‌سازی اردكان) بارگیری و به مقصد صنایع بالادستی فولاد را جابجا می‌کند و امید است با تلاش همكاران و با طرح و برنامه‌های پیش رو و نیازسنجی کارخانه‌های صنعتی چادرملو، حمل بار را به میزان قابل‌توجه ای افزایش دهیم.

داودی با اشاره به پروژه بهسازی خطوط بلاك بافق – بهرام گفت: به‌منظور ارتقاء ایمنی و تسریع در عبور و مرور قطارها، بهسازی بلاك بافق- بهرام در محور یزد- بافق در دستور كار اداره كل راه‌آهن یزد قرار گرفت.

وی تصریح كرد: بازسازی محور مذكور حدود ۲۲ سال قبل انجام‌شده بود و تاکنون مورد بهسازی قرار نگرفته بود كه با تصمیم‌گیری مسئولین راه‌آهن یزد و ستاد، این مهم، عملیاتی شد.

داودی با اشاره به بهسازی‌هایی كه پیش‌ازاین روی بلاک‌های رخش- چاه خاور، یزدگرد- رخش و نائین- سیا کوه صورت گرفته عنوان كرد: محور بافق- بهرام یكی از پرترافیک‌ترین خطوط ریلی كشوراست كه روزانه بالغ‌بر ۹۰ رام قطار مسافری و باری در این مسیر تردد می‌کند و نقطه اتصال چهار اداره كل هرمزگان، اصفهان، كرمان و شرق است.

برچسب‌ها:

نظر شما