شناسهٔ خبر: 39301 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان اعلام کرد:

نیاز به اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی برای تکمیل چهارخطه‌های لرستان

جاده چهارخطه مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: برای تکمیل چهارخطه‌های لرستان به ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان، علی علیخانی اظهار کرد: چهارخطه خرم‌آباد - نورآباد به طول ۶۶ کیلومتر است که ۳۶ کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفته و ۳۰ کیلومتر دیگر آن بین ۷۵ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان ۹۶ به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه طول مسیر چهارخطه خرم‌آباد - پلدختر ۵۰ کیلومتر بوده که در دست اجراست، اضافه کرد: امسال ۳۴ کیلومتر از این مسیر ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۶ کیلومتر دیگر آن ۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علیخانی با بیان اینکه چهارخطه خرم‌آباد - کوهدشت ۸۶ کیلومتر است که ۶۰ کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفته و ۲۰ کیلومتر دیگر آن تا پایان امسال به اتمام می‌رسد، تصریح کرد: ۸ کیلومتر ابتدای مسیر از سمت خرم‌آباد ظرف یک ماه آینده به مناقصه می‌رود.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان یادآور شد: پیشرفت فیزیکی پروژه چهارخطه خرم‌آباد-کوهدشت بین ۷۵ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اضافه کرد: چهارخطه الیگودرز - خمین ۱۵ کیلومتر است که ۱۱.۵ کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفته و ۳.۵ کیلومتر باقی‌مانده با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان تیرماه امسال به اتمام می‌رسد.

علیخانی یادآور شد: چهارخطه بروجرد - توره نیز ۲۸ کیلومتر بوده که زیر بار ترافیک رفته و نیازمند دو تقاطع است که در آنجا ایجاد می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان تصریح کرد: چهارخطه خرم‌آباد – اشترینان - نهاوند نیز ۱۰ کیلومتر است که ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما چون اعتبارش اندک است زمان به اتمام رسیدن این پروژه مشخص نیست و این چهارخطه به ۱۵ تا ۱۶ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

علیخانی با بیان اینکه چهارخطه ازنا - شازند نیز ۳۶ کیلومتر آن در لرستان قرار دارد که با پیشرفت ۶۰ درصدی در دست اجراست، عنوان کرد: در مجموع برای کامل کردن چهارخطه‌های استان به ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

نظر شما