شناسهٔ خبر: 39330 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

پرورش:

هنوز سهمیه هما برای پروازهای حج مشخص نیست/ مذاکرات هما با عربستان در خصوص نوع هواپیما و مقاصد پروازی

حجاج مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر خبر داد که هنوز سازمان حج و زیارت خبر نهایی در خصوص مقدار سهمیه هما و مشارکت سایر خطوط برای مراسم حج امسال را اعلام نکرده است و گفت: در صورت هماهنگی نهایی با سازمان حج و زیارت مذاکره با عربستان آغاز خواهد شد.

فرهاد پرورش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی دربارهٔ برنامه‌ریزی هما برای مشارکت در پروازهای حج امسال گفت: هواپیمایی هما برای ترانزیت مسافران حج سال ۹۶ اعلام آمادگی کرده است ولی هنوز مقدار سهمیه هما، مشارکت سایر خطوط و ایستگاه‌های عملیاتی از جانب سازمان حج به‌طور قطعی برای هما اعلام نشده است.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی ایران ایر ادامه داد: بعد از مشخص‌شدن موضوع سهمیه هما ایران ایر با سازمان‌های ذیربط در عربستان مثل هندلینگ پروازها وارد مذاکره و گفت و گو خواهد شد.

پرورش با بیان اینکه لازم است در خصوص وضعیت سوخت‌رسانی، تعداد و نوع هواپیما و هم‌چنین تعداد پرواز در روز گفت و گو داشته باشیم، تصریح‌کرد: تعداد پروازها به تعداد زائران و تعداد مناطقی که از ایران مبدأ پرواز هستند بستگی دارد.

وی توضیح داد: مقاصد پروازی احتمالاً جده و مدینه خواهد بود که لازم است هما در این باره با عربستان گفت و گو داشته باشد. پروازهای برگشت و هم‌چنین نحوهٔ پرداخت هزینه‌ها جزو دیگر موارد گفت و گوی ما با عربستان خواهد بود.

مدیر عامل هما اضافه کرد: مذاکره با عربستان زمان‌بر است و در صورت همکاری طرف‌های مقابل هما همه تلاش خود را همانند سال‌های قبل برای هر چه باشکوه برگزار شدن حج انجام خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری مدیرعامل ایران ایر با اشاره به روال انجام پروازهای حج در سال های گذشته  پیش از این گفته بود: در سنوات قبل هم ۵۰ درصد پروازهای حجاج را شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و ۵۰ درصد را شرکت هواپیمایی سعودی برقرار می کردند. این قانون را عربستان نه فقط با ایران بلکه با تمام کشورها دارد .

نظر شما