شناسهٔ خبر: 39537 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

صف‌آرایی یکپارچه مردم و مسئولان نظام در برابر تروریسم/ نقش‌‌آفرینی ایران به عنوان محور ثبات و امنیت منطقه/ ایران اصلی‌ترین عنصر امنیت در منطقه است

آخوندی در جمع وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این نکته که مردم و مسئولان نظام یکپارچه در برابر ترور صف‌آرایی می‌کنند، در رابطه با حملات تررویستی تهران، گفت: مطمئن هستم که ایران با سرافرازی از این معبر، عبور و همچنان به عنوان محور ثبات و امنیت منطقه، نقش‌‌آفرینی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه عیادت از مجروحان حملات تروریستی تهران در بیمارستان سینا به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گفت: حملات تروریستی تهران یک فاجعه ملی بود و حضور تمامی قوا، وزرا و نمایندگان محترم مجلس در مراسم وداع با شهدای حملات تروریستی تهران نشان داد که مردم و مسئولان یکپارچه در برابر ترور و وحشت کسانی که پیروزی و شکوهمندی ایران را نمی‌خواهند صف‌آرایی می‌کنند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مطمئن هستم که ایران با سرافرازی از این معبر، عبور و همچنان به عنوان محور ثبات و امنیت منطقه، نقش‌‌آفرینی خواهد کرد.

آخوندی ادامه داد: این قبیل اقدامات هیچ خللی بر اراده ملی ایران وارد نمی‌کند. زیرا، ایران در هر صورت، اصلی‌ترین عنصر امنیت منطقه است و کسانی که فکر می‌کنند با یک حادثه تروریستی می‌توانند این محور امنیت را متزلزل کنند بسیار اشتباه می‌کنند.

این مقام‌مسئول گفت: قطعا بدون ایران، منطقه، امنیت نخواهد داشت و به همین‌خاطر باید بدانند که ایران همواره به عنوان محور امنیت در منطقه باقی خواهد ماند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه متاسفانه در حادثه تروریستی ۱۷ خردادماه تهران، سیدرضا ثابتی یکی از کارمندان سازمان بنادر و دریانوردی به درجه شهادت نائل شد، گفت: ما یکی از همکاران خود را در سازمان بنادر و دریانوردی از دست دادیم. سید رضا ثابتی شهید شد و همچنین یکی دیگر از همکاران ما به شدت مجروح شده که در بیمارستان بستری است و از وی عیادت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: خوشبختانه به نظر می‌رسد که حال مجروحان پایدار شده است و امیدوارم خداوند به همه آنها شفاعی عاجل عنایت کند و بتوانند به خانواده شان برگردند.

آخوندی تاکید کرد: در هر صورت حادثه سخت و تلخی بود اما ملت ایران همچنان مصمم به ادامه راه خود است.

گفتنی است، در دو حمله تروریستی جداگانه که صبح چهارشنبه ۱۷ خردادماه رخ داد، ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی پنج تن از مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن، ۱۷ نفر شهید و ۵۶ نفر مجروح شدند.

به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران پلیس حرم مطهر امام خمینی (ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. سه مهاجم به ساختمان مجلس نیز در جریان درگیریها به هلاکت رسیدند.

وزارت اطلاعات با افشای هویت و عکس ترویستها اعلام کرد: «تیم عملیاتی داعش که در عملیات تروریستی حرم مطهر و مجلس شورای اسلامی مشارکت داشتند ۵ نفر از عناصر تروریست سابقه دار وابسته به گروه های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب توسط گروهک تروریستی داعش، از کشور خارج شده و در جنایات این گروهک تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشتند.»

گروهک تروریستی داعش مسئولیت حمله به ساختمان مجلس و حرم امام(ره) را بر عهده گرفته بود./

نظر شما