شناسهٔ خبر: 39686 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مهدي چمران:

منطقه ۱۲ تهران یکی از معضلات بزرگ شهر تهران است/ شهرداری نتیجه فعالیت خود را به شورای‌شهر گزارش دهد

مهدی چمران رییس شورای‌شهر تهران خواستار ارائه گزارشی در خصوص اقدامات فرهنگی و اجتماعی شهرداری در منطقه ۱۲ شد و گفت: منطقه ۱۲، هم می‌تواند نقطه قوت شهر باشد و هم می‌تواند به یک معضل بدل شود که هم‌ اکنون یکی از معضلات بزرگ شهر تهران است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهدی چمران پس از استماع گزارش دبیر دبیران شورایاری منطقه ۱۲ با اشاره به کمبود فضاهای ورزشی در این منطقه گفت: متاسفانه افزایش تعداد انباری‌های تجاری و تبدیل منازل مسکونی به انباری مشکل‌ساز شده است و در محدوده‌هایی چون بازار، کارگاه‌های خطرناکی نیز ایجاد شده که باید هرچه سریع‌تر به این مسائل رسیدگی شود.

وی با اشاره به مشکلات اخلاقی در این منطقه گفت: منطقه ۱۲، هم می‌تواند نقطه قوت شهر باشد و هم می‌تواند به یک معضل بدل شود که هم‌ اکنون یکی از معضلات بزرگ شهر تهران است و با اینکه شهردار تهران جلسات زیادی با کارشناسان مختلف برگزار کرده اما هنوز وضعیت باقی مانده است.

رییس شورای‌شهر تهران با بیان اینکه امیدواریم که طرح‌های اجرا شده در منطقه ۱۲ بخصوص طرح ارتقای فرهنگی به ثمر نشسته باشد گفت: درست است که یک پارک با گل‌های لاله ایجاد شده و استخری که پاتوق معتادان بود دیگر نیست اما واقعیت این است که معتادان پراکنده شده‌اند و مشکلات اخلاقی نیز هنوز پابرجاست.

چمران با انتقاد از تبدیل خیابان ۳۰ تیر به پاتوق خرید و فروش مواد غذایی گفت: متاسفانه شهرداری منطقه تمهیداتی در نظر گرفته که گاری‌ها مواد غذایی بی‌کیفیت می‌فروشند و جای سوال است که مگر این خیابان جای فروش این اجناس است؟

رییس شورای‌شهر تهران با بیان اینکه فروش سوسیس و کالباس و آش رشته آن هم در حالی که یک مغازه‌دار می‌تواند با یک بهداشت بیشتر این کار را بکند، در پیاده‌رو پایینی ۳۰ تیر درست نیست گفت: قطعا ایجاد اشتغال در خیابان ۳۰ تیر بعدا به مشکلی مانند پارک لاله ایجاد خواهد کرد و جالب است که شهرداری تهران منطقه دیگر حرف ما را گوش نمی‌دهد چراکه معتقدند ما رفتنی هستیم!  و باید بگویم در حال حاضر مشکلی که با کسبه بازارچه پارک لاله داریم بعدا می‌تواند در مورد ۳۰ تیر نیز ایجاد شود.

چمران افزود: شهرداری منطقه باید هرچه زودتر گزارشی در راستای اقدامات انجام شده در منطقه ۱۲ در حوزه ارتقای سطح زندگی و فرهنگی به صحن شورای شهر ارائه دهد. /

نظر شما