شناسهٔ خبر: 39796 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

به‌دنبال خرید هواپیماهای ای‌تی‌آر انجام می‌شود:

پروازهای ایران‌ایر به نوشهر پس از ۲۲ سال با هواپیماهای برجامی/ رونق گردشگری غرب مازندران با سفرهای هوایی

هواپیما ATR مدیر فرودگاه نوشهر گفت‌ که شرکت هواپیمائی ایران ایر با هواپیماهای خریداری شده پس از برجام ، پروازهایش را به این فرودگاه پس از ۲۲ سال از سر می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اکبر فریفته گفت: پروازهای ایران ایر در مسیر تهران - نوشهر و بر عکس انجام می‌شود و برای روزهای جمعه و شنبه هر هفته برنامه ریزی شده است .
ایران ایر سال ۷۴ پروازهایش در این مسیر را که عمدتا مسیر گردشگری است، قطع کرد.

مدیر فرودگاه نوشهر به خبرگزاری ایرنا گفت که طبق برنامه، پروازی ایران ایر قرار است فردا جمعه حوالی ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه از فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران پرواز کند و حوالی ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه نیز در فرودگاه نوشهر به زمین بنشیند.

وی افزود:‌ این هواپیما که از نوع ' ای. تی. آر ' ۷۲ نفره است ، حوالی ساعت ۱۱ و ۵۰ دقیقه فرودگاه نوشهر را به مقصد فرودگاه مهرآباد ترک خواهد کرد.

شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران ۲ ماه پس از اجرایی شدن برجام برای خرید یکصد فروند هواپیمای جدید با شرکت چند ملیتی ایرباس قرارداد بست .

نخستین فروند از هواپیماهای ۳۲۱ خریداری شده از ایرباس اواخر دی ماه ۱۳۹۵ وارد ناوگان هوایی ایران شد. اسفند ماه پارسال هم یک فروند هواپیمای ۳۳۰ و فروردین ماه امسال هم یک فروند دیگر از هواپیماهای خریداری شده از ایرباس وارد کشور شد تا در مسیرهای داخلی و بین المللی به کار گرفته شوند.

شرکت ایران ایر نیز اردیبهشت ماه سال جاری در پی لغو تحریم های هسته ای ، اقدام به خریداری حدود ۲۰ فروند هواپیمای مدل ای تی آر ۷۲ نفره کرد تا در مسیرهای کوتاه داخلی از آنها استفاده کند.

این نوع هواپیما دو موتوره توانایی طی مسافت ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ کیلومتر را دارد و می‌تواند در پروازهای داخلی میان فرودگاه‌های کوچک ایران مورد استفاده قرار گیرد. ایران ایر هم در نظر دارد از این هواپیماها برای پرواز به فرودگاه های نزدیک استفاده کند.

فرودگاه نوشهر یکی از دو فرودگاه غرب مازندران است که هم اکنون در تمامی روزهای هفته در مسیر رفت و برگشت نوشهر- مشهد و‌ نوشهر - تهران پرواز دارد.

بیشتر پروازهای کنونی در مسیرهای پروازی این فرودگاه را شرکت آسمان بر عهده دارد .

غرب مازندران کانون گردشگری این استان است و تنها در نوروز امسال دستکم ۲ میلیون نفر شب اقامت گردشگر نوروزی در نوشهر ثبت شد.

رامسر ، دیگر شهرستان غرب مازندران هم دارای فرودگاه است و هر هفته در مسیرهای تهران و مشهد و بر عکس پرواز دارد.

بر اساس آمارهای رسمی ، سال گذشته دستکم ۳۰۰ هزار گردشگر خارجی بویژه از کشورهای حاشیه خلیج فارس به غرب مازندران سفر کردند.

نظر شما