شناسهٔ خبر: 39830 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

استاندار اردبیل:

تکمیل راه‌آهن اردبیل به مطالبه فراگیر مردم تبدیل شده است/ خط ریلی میانه - اردبیل - پارس‌آباد می‌تواند موانع توسعه استان را از پیش رو بردارد

مجید خدابخش استاندار اردبیل گفت: با وعده روسای جمهور سابق و فعلی کشورمان تکمیل راه‌آهن اردبیل میانه به یک مطالبه فراگیر تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اردبیل، مجید خدابخش در جریان بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از پروژه راه‌آهن اردبیل–میانه اظهار کرد: اقدامات خوبی در یکسال اخیر برای تحرک بخشی به این پروژه انجام شده و با سفر مکرر رئیس کمیسیون عمران مجلس و پیگیری نمایندگان استان اردبیل مشکل نقدینگی راه‌آهن اردبیل در حال برطرف شدن است.

وی با بیان اینکه ۹۰ کیلومتر از راه‌آهن اردبیل - میانه در مرحله ریل‌گذاری است گفت: از طریق سازمان برنامه و بودجه پیگیر تخصیص بودجه ۹۱ میلیارد تومانی پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه هستیم تا در فصل کاری محدود کار با شتاب بیشتر ادامه پیدا کند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل تصریح کرد: تکمیل راه‌آهن اردبیل - میانه در شرایط کنونی تا شهر اردبیل کفایت نمی‌کند و ما خواستار اتصال این راه‌آهن به کشور آذربایجان و آسیای میانه هستیم.

خدابخش به محدودیت خط هوایی اردبیل و پروازهای فرودگاه این شهر اشاره کرد و گفت: خط ریلی میانه - اردبیل - پارس‌آباد می‌تواند موانع توسعه استان اردبیل را از پیش رو بردارد.

وی همچنین خواستار اجرایی شدن پروژه بزرگراه اردبیل – مزرعه و اتصال به لوشان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی شد.

نظر شما