شناسهٔ خبر: 39996 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد:

احداث ایستگاه قطار درون‌شهری همدان در سال آینده

فرهاد فرزانه مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه ایستگاه قطار درون‌شهری همدان در طول سال آینده احداث خواهد شد، گفت: بال غربی ایستگاه باری راه‌آهن همدان- تهران به عنوان ایستگاه مسافری در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، فرهاد فرزانه اظهار کرد: مقدمات تحویل راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه به شرکت راه‌آهن در حال انجام است و در روزهای بعد از عید فطر مرحله اول راه‌اندازی قطار مشهد با حضور خانواده‌های شهدا و خبرنگاران استان انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: به همین منظور کارشناسان شرکت راه‌آهن بازدیدهای نهایی در پایان هفته از راه‌آهن همدان خواهند داشت تا اشکالات احتمالی برطرف شود و پیش‌بینی می‌شود برای نخستین روزهای بعد از عید فطر بتوانیم مرحله اول سفر مشهد را با حضور خبرنگاران و خانواده شهدا فراهم کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تا پایان هفته آینده سفر همدان- مشهد انجام خواهد شد، افزود: بعد از نخستین سفر، برنامه‌ریزی خواهد شد تا سفرهای بعدی نیز صورت گیرد.

فرزانه با اشاره به اینکه قطار همدان- مشهد، قطار ۴ تخته خواهد بود، گفت: قطار مستقیماً به مشهد رفته و راه‌اندازی قطار تهران نیز پس از چند سفر مشهد، متعاقباً برنامه‌ریزی خواهد شد.

مدیرکل شهرسازی استان همدان با بیان اینکه ایستگاه درون‌شهری در طول سال آینده اجرایی خواهد شد، بیان کرد: ایستگاه درون‌شهری در ۲ بخش خط انتقال و ساختمان ایستگاه اجرایی می‌شود که در حال حاضر بحث‌های نقشه‌برداری و تملک و طراحی معماری ساختمان در حال انجام است.

وی تصریح کرد: پس از نخستین سفر مشهد، بلیت قطار فروش عمومی خواهد داشت و هموطنان می‌توانند از طریق آژانس‌های مسافرتی اقدام به خرید بلیت قطار همدان- مشهد کنند.

نظر شما