شناسهٔ خبر: 40060 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر خبر داد:

احداث موج‌شکن جزیره خارگ با ۱۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری

موج شکن مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: ساخت موج‌شکن یکی از مطالبات ساکنان بندر خارگ بود که در مدت ۶ ماه با سرمایه‌‌‌گذاری ۱۰ میلیارد ریالی در جزیره خارگ ساخته شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‌عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی بنادر استان بوشهر همواره یکی از اولویت‌های این اداره کل است، اظهار داشت: بنادر استان بوشهر که در مجموع ۱۱ بندر تجاری است که نقش بسزایی در توسعه اقتصاد استان بوشهر دارند از همین رو توسعه زیرساخت‌های این بنادر، همواره به عنوان اولویت اصلی این اداره کل محسوب شده و در این زمینه، پروژه‌های مختلفی برای آنها تعریف شده که به دو دسته پروژه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت تقسیم شده‌اند.

وی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی در استان بوشهر بیان کرد: ایجاد این زیرساخت‌ها از جمله ساخت موج‌شکن، بهینه سازی اسکله ها، لایروبی بنادر و تجهیز بنادر به امکانات مورد نیاز در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از ساخت موج‌شکن بندر خارگ خبر داد و افزود: صیادان این جزیره  به منظور جلوگیری از برخورد موج با قایق‌ها در اسکله مروارید خارگ خواستار ایجاد موج‌شکن شدند که با پیگیری‌های صورت‌گرفته و بررسی کارشناسان این اداره کل، ساخت این موج‌شکن از آبان‌ماه سال گذشته آغاز و بعد از ۶ ماه به پایان رسید.

بنچاری با بیان اینکه این موج‌شکن با اعتباری افزون بر ۱۰ میلیارد ریال احداث شد گفت: بنا به در خواست اهالی منطقه و صیادان جزیره خارگ موج شکن این جزیره احداث شد.

وی با اشاره به اینکه این موج‌شکن نقش بسزایی در برطرف شدن مشکلات دریانوردان جزیره خارگ داشت، خاطر نشان کرد: ساخت موج شکن جزیره خارگ با ۳۳۰ قالب از پیش ساخته به مساحت ۵۷ متر طول، ۷ متر عرض و ارتفاع ۸  متر از کف دریا به پایان رسیده  و هم اکنون آماده بهره‌برداری است. /

نظر شما