شناسهٔ خبر: 40129 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان همدان خبر داد:

تصویب احداث نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی در اراضی کبودرآهنگ استان همدان

محمدحسین مرادی مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان از تصویب احداث نیروگاه خورشیدی به ظرفیت هفت مگاوات در اراضی شهرستان کبودرآهنگ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، محمدحسین مرادی از تصویب مرحله سوم و چهارم طرح مجموعه شهری همدان در جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان همدان خبر داد و اظهار کرد: در این جلسه مرحله سوم و چهارم طرح مجموعه شهری همدان به تصویب اعضای جلسه رسید.

وی گفت: سومین جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان همدان به ریاست معاون امور عمرانی استانداری همدان و به دبیری مدیرکل راه و شهرسازی و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط تشکیل شد.

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان ادامه داد: هدف اصلی طرح‌های مجموعه شهری توزیع و تمرکز متناسب جمعیت و فعالیت، ساماندهی اسکان کم‌درآمدها، از میان برداشتن فاصله مرکز و پیرامون، برنامه‌ریزی برای مدیریت واحد یا هماهنگ شده برای مهار آسیب‌های زیست‌محیطی است.

وی با بیان اینکه طرح مجموعه شهری همدان دارای ۶ مرحله مطالعاتی است، گفت: قسمت اول این طرح شامل تعیین و تدقیق محدوده جایگاه مجموعه شهری در استان و سطح ملی، قسمت دوم مطالعات پایه، قسمت سوم تحلیل و آینده‌نگری، قسمت چهارم مبانی برنامه‌ریزی، قسمت پنجم تدوین طرح و قسمت ششم نحوه ارائه اسناد طرح است.

مرادی اظهار کرد: این طرح شهرهای همدان، بهار، مریانج، جورقان، لالجین، صالح‌آباد، مهاجران و شهر جدید حوراء را با مرکزیت شهر همدان در بر می‌گیرد.

وی یادآور شد: همچنین طرح هادی روستای شمس‌آباد از توابع شهرستان اسدآباد در راستای فراهم‌سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستا، ایجاد تسهیلات برای بهبود مسکن روستاییان، ایجاد شبکه ارتباطی منظم و ساماندهی منطقی نظام توزیع خدمات در سطح روستا مورد بررسی و تأیید اعضا قرار گرفت.

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: در این جلسه چهار طرح در زمینه صنایع و کشاورزی به خصوص احداث نیروگاه خورشیدی به ظرفیت هفت مگاوات در اراضی شهرستان کبودرآهنگ به تصویب رسید.

نظر شما