شناسهٔ خبر: 40339 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

شهریاری:

صادرات غیرنفتی از بندر کیش ۳۴ درصد افزایش یافت/ رونق بهاری تفریحات دریایی در جزیره مرجانی

تخلیه و بارگیری در بندر کیش مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این بندر طی سه ماه نخست سال جاری از افزایش ۳۴ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی در تنها بندرگاه جزیره مرجانی خلیج فارس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از هرمزگان، احمد شهریاری با اشاره به تخلیه و بارگیری ۴۵۰ هزار و ۴۸۴ تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در بندر کیش از آغاز سال جاری تا پایان خردادماه ۹۶ اظهار داشت: از این میزان، ۳۷۷هزار و ۲۱۱ تن به کالای غیر نفتی و ۷۳هزار و ۲۷۳ تن کالای نفتی اختصاص دارد.

وی از افزایش ۳۴ درصدی صادرات غیر نفتی در این بندر سخن به میان آورد و افزود: طی سه ماه گذشته، بالغ بر یکهزار و ۱۲۷ تن از اینگونه کالاها به خارج از کشور صادر شد.

شهریاری همچنین واردات کالاهای غیرنفتی را بالغ بر ۱۰ هزار تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷درصد کاهش داشته است.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش گفت: طی سه ماهه نخست امسال، ۳۶۶هزار و ۵۸ تن کالای غیر نفتی کابوتاژ شد.

شهریاری مجموع تردد شناورها به بندر کیش را سه هزار و ۶۰۴ فروند با رشد ۷درصدی اعلام و خاطرنشان کرد: از این تعداد، ۱۷۵ فروند شناور بالای هزار تن و سه هزار و ۴۲۹ فروند زیر هزار تن وزن داشته است.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش، ضمن اشاره به ترابری ۲۰۲ هزار و ۴۵۵ نفر مسافر از طریق این بندر از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: طی این مدت، ۳۷ هزار و ۸۷۸ دستگاه خودرو نیز توسط شناورهای لندینگ کرافت در مسیرهای  هزار و ۸۷۸ دستگاه خودرو نیز توسط شناورهای لندینگ کرافت در مسیرهای دریایی جزیره کیش به چارک و آفتاب و بالعکس ترابری شد.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش در پایان با اشاره به رونق تفریحات و گشت‌های دریایی در فصل بهار سال جاری خاطرنشان کرد: علاوه بر فعالیت‌های مسافری، ۱۶۹ هزار و ۸۳۰ نفر از لذت گشت های دریایی با شناورهای تفریحی بهره مند شدند که افزایش ۱۵ درصدی نسبت به سه ماهه بهار سال گذشته به ثبت رسید.

نظر شما