شناسهٔ خبر: 40481 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بازدید مدیرکل راه و شهرسازی از ساختمان جدید ایستگاه راه‌آهن زنجان/ ایستگاه راه‌آهن قزوین کانون توجه سند (TOD) راه‌آهن کشور

بازدید مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین با اشاره به دوخطه شدن راه‌آهن تهران قزوین زنجان و افتتاح راه‌آهن قزوین رشت گفت: این پروژه‌ها ظرفیت‌های قابل‌توجهی را برای حمل‌ونقل استان ایجاد خواهند کرد، به همین دلیل ایستگاه راه‌آهن قزوین کانون توجه سند توسعه مبتنی بر حمل‌ونقل همگانی (TOD) راه‌آهن جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، در این بازدید که پیمان پیرمرادی مدیرکل دفتر فنی، جمعی از معاونین اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری قزوین، مدیرکل راه و شهرسازی را همراهی کردند، اعضای کارگروه TOD استان قزوین از مجموعه ساختمان جدید ایستگاه راه‌آهن قزوین بازدید کردند.

حق لطفی ضمن اشاره به فعالیت‌های گسترده و اثرگذار راه‌آهن شمالغرب در ایستگاه زنجان گفت: امیدواریم با تلاش و هم‌افزایی بتوانیم مجموعه‌ای بزرگ‌تر و کارآمدتر را نیز در ایستگاه راه‌آهن قزوین ایجاد نماییم.

وی افزود: طرح بازآفرینی ایستگاه و محلهٔ راه‌آهن در مجموعه اداره عمران بهسازی شهری این اداره کل در مراحل نهایی است که امیدواریم با اجرای این طرح به یاری خدا شاهد ارائهٔ خدمات شایسته‌تر و مناسب‌تری به مردم باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی در ادامه اضافه کرد: راه‌اندازی پروژهٔ دوخطه کردن راه‌آهن تهران قزوین زنجان و افتتاح راه‌آهن قزوین رشت، فرصت مناسبی برای توسعهٔ ایستگاه راه‌آهن قزوین و همچنین گسترش ظرفیت‌های حمل‌ونقلی استان است.

رئیس شورای حمل‌ونقل استان عنوان کرد: سرعت قطار در محور دوخطهٔ ریلی تهران قزوین در مرحلهٔ اول ۱۶۰ و پس از فراهم کردن بسترهای لازم به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

نظر شما