شناسهٔ خبر: 40813 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

محمدی خبر داد:

افتتاح مسیرهای پروازی خارجی جدید از فرودگاه بین المللی یزد/ اولویت فرودگاه یزد توسعه پروازها در مسیرهای خارجی و داخلی/ انجام ۱۸۰ سورتی پرواز از فرودگاه شهید صدوقی در هفته

عباس محمدی مديركل فرودگاه بين‌المللی يزد خبر داد که همزمان با ثبت شهر تاریخی یزد به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران در یونسکو برنامه توسعه پروازهای خارجی از این فرودگاه دنبال و به زودی در سه مسیر خارجی افتتاحیه خواهیم داشت.

عباس محمدی، مديركل فرودگاه بين‌المللی يزد در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از برنامه‌ریزی‌های جدید فرودگاه برای افتتاح مسیرهای تازه‌ی خارجی خبر داد و گفت: همزمان با قطعی‌شدن گواهينامه بين المللی یزد در نظر داریم تا این فرودگاه را به یکی ازفرودگاههای خوش رفتار و فعال که به ذائقه مردم خوش آید تبدیل نماییم.

وی با بیان اینکه پیش‌تر از فرودگاه یزد پرواز باکو و عتبات برقرار بود که برای مدتی است پرواز باکو متوقف شده است، گفت: با توجه به اینکه شهر تاریخی یزد به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران و بیست و دومین اثر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و این موضوع به جذب توریست بیشتر کمک می‌کند درصدد توسعه مسیرهای خارجی هستیم. بر همین اساس برقراری پرواز در مسیرهای دبی، استانبول و تفلیس را در دستور کار قرار داده‌ایم و با انجام مذاکره با چارترکنندگان و شرکت‌های هواپیمایی به زودی شاهد افتتاح مسیرهای پروازی خارجی جدیدی از فردگاه بین المللی یزد هستیم.

وی توسعه پروازها در مسیرهای خارجی و داخلی را مهم‌ترین برنامه فعلی فرودگاه دانست و همزمان از توسعه فیزیکی و ایمنی فرودگاه خبر داد و گفت:هم اکنون ۹ فرودگاه بین المللی در کشور داریم که صاحب سابقه‌ی دیرینه هستند و از سالهای گذشته و پیش از انقلاب به عنوان فرودگاههایی که زیر ساخت مناسبی دارند از انها یاد می‌شود. با این حال فرودگاه یزد تنها دو سال است که به عنوان فرودگاه بین المللی اعلام شده است و بر همین اساس ما موظف به توسعه فرودگاه هستیم.

محمدی با تاکید بر اینکه لازم است هر چه سریعتر این عقب‌ماندگی را با برقراری مسیرهای پروازی جدید جبران نماییم، ادامه داد:اخذ گواهینامه بین المللی و فعال کردن سیستم مدیریت ایمنی با هدف استاندار شدن فرودگاه تا مهر ماه و هم‌چنین برنامه ریزی در حوزه سخت افزاری و نصب دستگاه کمک ناوبری از جمله برنامه ها و اولویت‌های فرودگاه برای جبران عقب ماندگی یاد شده است.

به گفته ی محمدی هم اکنون در هفته حدود ۱۸۰ سورتی پرواز از فرودگاه شهید صدوقی یزد انجام می‌شود. توسعه تجهیزات سخت افزاری نرم افزاری نیز در دستور کار قرار دارد.

وی هم‌چنین در خصوص فضای ترمینالی فرودگاه یزد گفت:ترمينال ورودی پروازهای داخلی وخارجی فرودگاه بين المللی يزد پس از يک وقفه ی طولاني راه اندازی شد.

 با هدف تسهيل در جابجايي بار، تفکيک مسافر و کاهش ايستايی مسافران ترمينال ورودی جديد پس از نصب و راه‌اندازی دو دستگاه نوار نقاله ورودی به طول ۱۰۰متر، به بهره‌برداري رسيد و در حال حاضر اين ترمينال ظرفيت حدود ۳پرواز به‌صورت همزمان را داراست.

مديركل فرودگاه بين‌المللی يزد گفت: با راه اندازي اين ترمينال و بازسازي‌هاي انجام شده در طول چهارسال گذشته، در مجموع ۳۲۰۰مترمربع به فضای ترمينال فرودگاه يزد افزوده شده است.

نظر شما