شناسهٔ خبر: 41078 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تشریح مشکلات شهرداری‌ها به دلیل رکود صنعت مسکن/ تامین سرانه‌های شهرها رویکرد و برنامه دولت تدبیر و امید است

حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: رویکرد این وزارتخانه در قبال شهرداری ها بویژه شهرداری شهرهای کوچک در استان ها ، کمک به این نهاد است و با توجه به رکود حاکم در بخش مسکن شهرداری ها از نظر درآمد مشکل دارند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا عظیمیان در بازدید از پروژه درحال آماده سازی زمین های ۴۵۰ هکتاری زعفرانیه بیرجند، افزود:شهرداری به عنوان یک نهاد ۱۰۰ درصد عمومی، عهده دار مسولیت خدمات‌رسانی به مردم است.

وی تاکید کرد که نگاه دولت در اجرای پروژه‌های زیربنایی صرفا اقتصادی نیست بلکه تامین سرانه‌های مورد نیاز مردم هر شهر از جمله بیمارستان، راه، مدرسه، فضای سبز و ... از مهم ترین رویکردها و برنامه های دولت تدبیر و امید است.

وی یادآور شد: ایجاد کمربند سبز، معبرهای مناسبت برای سهولت رفت و آمد، سرانه های خدماتی و مسکونی وقتی تامین شد، آن وقت دولت به اهداف یاد شده خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن یادآور شد: در اجرای آماده سازی ۴۵۰ هکتار از اراضی یادشده، آستان قدس رضوی با دولت همکاری می کند، امیدواریم هر دو بخش به اهداف خود در این پروژه برسند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: پیشنهاد شد، تغییراتی در این پروژه از لحاظ تفکیک و حد نصاب کاربری داده شود، که تا پایان کار در پروژه روند «انعطاف پذیری» وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: در اجرای پروژه نباید رویه غیرمنعطف و خشک داشته باشیم، باید منافع خود را هر روز بررسی و با توجه به آن تصمیم گیری کنیم.

ایرنا از قول مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن نوشت: متاسفانه در فرهنگ ایرانی ها به غلط این مطلب جاافتاده که حرف مرد یکی است، در صورتی که هر فردی منافع خود را به روز نگاه کند و قرآن هم در این خصوص می فرماید «کُلُّ یَوم هُوَ فِی شَأن» یعنی خدا هر روز پدیده تازه و جدید دارد.

عظیمیان افزود: هر کسی بر اساس منافع و شرایط روز، تصمیم صحیح و عاقلانه می گیرد، ممکن است روز بعد این تصمیم تغییر کند.

نظر شما