شناسهٔ خبر: 41355 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

ذوالقدر مطرح کرد:

ایجاد سد در برابر زمین‌خواری و کوه‌خواری با توسعه کمربند سبز پایتخت/ تصویب لایحه کمربند سبز تهران اولویت شورای‌شهر پنجم

فاطمه ذوالقدر عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر لزوم تصویب هر چه سریع تر لایحه کمربند سبز تهران، گفت: توسعه کمربند سبز مانعی برای ساخت و سازهای بی رویه و رشد قارچ گونه مناطق حاشیه ای است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در رابطه با اظهارات رییس کمیسیون حمل ونقل شورای شهر پایتخت مبنی بر اینکه لایحه کمربند سبز تهران دو دهه است در دستور کار قرار داشته و هنوز تصویب نشده است، گفت: ایجاد و توسعه کمربند سبز پایتخت مانع از ساخت و سازهای بی‌رویه، رشد قارچ گونه مناطق حاشیه و و بدون ضوابط و همچنین گسترش بی‌رویه شهر می‌شود.

شهرداری توسعه کمربند سبز پایتخت را با هدف جلوگیری از رشد کاربری شهری در دستور کار قرار دهد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرداری باید توسعه کمربند سبز پایتخت را با هدف جلوگیری از رشد کاربری شهر در دستور کار قرار دهد، تصریح کرد: برای توسعه پارک‌ها و فضای‌سبز تهران باید اقدامات جدی انجام شود.

جبران تخریب فضای سبز پایتخت به راحتی امکانپذیر نیست

ذوالقدر با یادآوری اینکه جبران تخریب فضای سبز تهران به راحتی امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر تهران باید مانع از تخریب محیط زیست و فضای سبز سطح پایتخت شوند زیرا جبران تخریب فضای سبز بسیار مشکل است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، یادآور شد: تهران شهر خشکی بوده و میزان آلایندگی آن نیز بالا است از این رو باید در جهت گسترش فضای سبز آن اقدام کرد زیر فضای سبز  می تواند در تلطیف هوا و کاهش آلایندگی موثر باشد.

تاثیرات گسترده گسترش بافت شهری در تخریب فضای سبز پایتخت

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از تخریب باغات و فضای سبز تهران و تبدیل آنها به ساختمان به خانه ملت، گفت: گسترش بافت شهری در  تخریب فضای سبز تهران تاثیرگذار است؛ طبق اظهارات مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران قبل از انقلاب اسلامی سرانه فضای سبز زیر ۱ متر با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت بود البته تا سال ۸۴ این میزان فضای سبز به ۹ متر رسید که در حال حاضر شاهد سرانه سبز ۱۶.۷ مترمربع به ازای هر نفر هستیم. /

نظر شما