شناسهٔ خبر: 41532 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان تاکستان مصوب شد:

شناسایی محدوده سکونتگاه‌های غیررسمی شهرستان تاکستان/ لزوم استفاده از مشارکت مردم بر اساس اهداف ستاد بازآفرینی

رافع ناصری فر در دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان تاکستان در استان قزوین شناسایی محدوده سکونتگاه‌های غیررسمی و تدوین برنامه عملیاتی توسط شهرداری با نظارت و راهبری اداره کل راه و شهرسازی استان مصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، رافع ناصری فر رئیس اداره عمران بهسازی شهری این اداره کل با اعلام این موضوع گفت: دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان تاکستان به ریاست فرماندار و با حضور مهندس استادی معاون دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی و سایر اعضا برگزار شد.

ناصری فر در ادامه افزود: در این جلسه با بررسی وضعیت بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهر تاکستان توسط اداره کل راه و شهرسازی تاکستان، موضوع بازآفرینی و سند ملی راهبردی و چگونگی تهیه برنامه‌های مشترک بین دستگاه‌های اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در خصوص برنامه زمان‌بندی کارگروه‌ها و ستاد بازآفرینی شهرستان و چگونگی ارتباط با ستاد بازآفرینی استان و همچنین تفاهم‌نامه‌های در دست اقدام شرکت عمران بهسازی شهری ایران در استان نیز توضیحاتی ارائه شد.

ناصری فر توضیح محدوده و پروژه‌های محرک توسعه، ایجاد دفاتر تسهیل گری و برنامه جامع اقدام مشترک ادارات را از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه عنوان کرد.

رئیس اداره عمران بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی بیان داشت: شناسایی محدوده سکونتگاه‌های غیررسمی و تدوین برنامه عملیاتی توسط شهرداری با نظارت و راهبری اداره کل راه و شهرسازی استان از اهم مصوبات این جلسه بود.

ناصری فر افزود: تدوین برنامه اقدامات مشترک دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد شهرستان و استفاده از اعتبارات شهرستانی در جهت فعالیت‌های بازآفرینی شهری محرک توسعه از دیگر مصوبات این جلسه بود.

لزوم استفاده از مشارکت مردم و حرکت بر اساس برنامه ضرورت‌های تحقق اهداف بازآفرینی

سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان نیز در این جلسه با اشاره به لزوم اهمیت بازآفرینی، بر مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل موجود در شهرستان تأکید کرد و گفت: داشتن برنامه برای فعالیت در حوزه بازآفرینی امری بسیار ضروری است.

طاهرخانی افزود: با داشتن برنامه‌ریزی دقیق و مدون حتی با اعتبارات کم و منسجم نیز می‌توان فعالیت‌های خوبی در سطح شهرستان انجام داد.

نظر شما