شناسهٔ خبر: 42462 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در هفته دولت انجام می‌شود:

بهره‌برداری از طرح‌های راه و شهرسازی استان فارس به ارزش ۲ هزار و ۸۴۵ میلیارد ریال

فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: همزمان با هفته دولت طرح‌های این مجموعه در حوزه بزرگراه، راه روستایی، مسکن مهر و احداث ساختمان اداری به ارزش ۲ هزار و ۸۴۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی فارس، فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس افزود: این پروژه‌ها شامل بیش ۶۰ کیلومتر بزرگراه به ارزش ۸۳۳ میلیارد ریال، ۵۸ کیلومتر راه روستایی به ارزش بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال، پروژه‌های روکش آسفالت روستایی به طول ۵۹ کیلومتر به ارزش ۱۱۸ میلیارد ریال و تعداد ۴۰۸۷ واحد مسکن مهر است.

وی ادامه داد: همچنین بهره‌برداری از پروژه ساختمان اداری سازمان امور مالیاتی شیراز با اعتباری افزون بر ۳۰ میلیارد ریال از جمله این طرح‌هاست.

تکاور با اشاره به تأثیر ایجاد و تکمیل شبکه بزرگراه، راه‌های اصلی و فرعی و راه روستایی در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و استان فارس بیان داشت: هر کجا که این زیرساخت‌ها ایجاد و تکمیل شده و در کنار آن حوزه حمل و نقل نیز تقویت شده است، شاهد رشد و توسعه بیشتری بوده‌ایم.

وی گفت: امیدواریم با بهره‌برداری از این راه‌ها شاهد کاهش تصادف‌های رانندگی و روان شدن ترافیک در محورهای استان فارس باشیم.

وی با اشاره به نیاز بخش قابل‌توجهی از راه‌های فارس به مرمت و آسفالت، افزود: ۵۹ کیلومتر از راه‌های روستایی با اعتباری بالغ بر ۱۱۸ میلیارد ریال روکش آسفالت انجام شد و در صورتی که منابع مالی مورد نیاز تأمین شود تا پایان سال مابقی راه‌های روستایی که نیاز به مرمت و آسفالت دارند در برنامه کاری این اداره کل قرار گرفته است.

تکاور در خصوص پروژه‌های بزرگراهی قابل افتتاح استان فارس افزود: این پروژه‌ها شامل بخشی از قطعات ۱ و ۲ باند دوم بزرگراه کوار – فیروزآباد و تبادل ورودی فیروزآباد (تقاطع غیرهمسطح) به طول ۲۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال و همچنین بخشی از بزرگراه شیراز – جهرم به طول ۷/۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۲۷ میلیارد ریال می‌باشد.

وی اضافه کرد: بخشی از بزرگراه داراب – جنت شهر به طول ۴ کیلومتر، بزرگراه محور قدیم فسا – داراب به طول ۶ کیلومتر از جمله پروژه‌های بزرگراهی قابل افتتاح می‌باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس تصریح کرد: محور راه اصلی قطرویه – تپه کلاغی به طول ۷/۵ کیلومتر، راه اصلی کازرون – فراشبند به طول ۵ کیلومتر و محور اصلی کمربندی جنوب سپیدان و روکش اسفالت راه اصلی فیروزآباد از پروژه‌های احداث راه اصلی و بهسازی راه اصلی می‌باشند که در هفته دولت به بهره‌برداری خواهند رسید.

تکاور در خصوص پروژه‌های راه روستایی قابل افتتاح اذعان داشت: پروژه‌های راه روستایی در شهرستان‌های اقلید، سپیدان، شیراز، جهرم و قیر و کارزین می‌باشند که در این هفته افتتاح می‌شوند.

نظر شما