شناسهٔ خبر: 42482 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

۱۵۰هزار واحد مسکونی برای محرومان کشور ساخته می‌شود/ شناسایی دو میلیون مسکن روستایی غیرمقاوم

هادی درفشی معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۵۰هزار واحد مسکونی برای محرومان سراسر کشور را طی برنامه پنج ساله ششم در نقاط شهری و روستایی احداث می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هادی درفشی در حاشیه آئین تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان در تالار کتابخانه مرکزی اهواز با بیان این مطلب افزود: با تامین منابع مالی این طرح توسط دولت ، آورده مردم و محل حساب ۱۰۰امام ، امکان بهره مندی تعداد زیادی از محرومان فاقد مسکن از سرپناه مناسب و آبرومند در طول برنامه ششم توسعه کشور فراهم خواهد شد.

وی ساخت مسکن مناسب برای محرومان را از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و منطبق با فرمایش های امام راحل دانست و افزود: ماموریت اصلی بنیاد برای ساحت مسکن محرومان در مناطق روستایی و شهرهای کوچک است ولی برای ساخت این نوع مسکن در شهرهای بزرگ نیز مشکل خاصی نداریم.

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه حدود دو میلیون واحد مسکونی کم دوام و غیرمقاوم روستایی در کشور وجود دارد افزود: طبق برنامه هرسال باید ۲۰۰ هزار واحد مسکونی جدید و مقاوم در مناطق روستایی کشور ساخته شود.

درفشی در ادامه گفت: طرح ملی مقاوم سازی مسکن های روستایی از سال ۱۳۸۴ شروع شده و در این راستا تاکنون یک میلیون و ۶۰۰هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور ساخته شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته و یک میلیون و ۸۰۰هزار واحد دیگر در حال ساخت است.

وی اظهار کرد: برای تامین منابع مالی طرح مقاوم‌سازی مساکن روستایی مشکلی وجود ندارد و همه متقاضیان روستایی می‌توانند با بهره‌مندی از وام‌های ارزان قیمت از مزایای طرح مقاوم‌سازی واحدهای جدید بهره‌مند شوند.

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در ادامه گفت: امسال سقف وام پرداختی برای مقاوم‌سازی مساکن روستایی با کارمزد چهار درصد افزایش یافته است.

انعقاد تفاهم بنیاد مسکن و وزارت جهاد کشاورزی برای طرح‌های مشترک ساخت مساکن روستایی و ایجاد اشتغال

درفشی از انعقاد تفاهم‌نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت جهاد کشاورزی برای طرح های مشترک ساخت مسکن روستایی و ایجاد زیرساخت‌های اشتغال در مناطق روستایی کشور خبر داد.

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور افزود: بر اساس این طرح از محل اعتبارات وزارت جهادکشاورزی، ساخت مسکن منطبق با نیازهای معیشتی روستائیان به خصوص در بخش‌های دامداری، ساخت انبار علوفه و صنایع دستی صورت می‌گیرد تا بر اساس آن ماندگاری روستائیان افزایش یابد.

ضرورت مدیریت واحد در بخش عمرانی و زیرساختی روستاهای کشور

درفشی مدیریت واحد در بخش عمرانی و زیرساختی روستاهای کشور را با هدف تامین بهتر نیازهای روستائیان ، جلوگیری از موازی کاری و اتلاف منابع را ضروری خواند.

درفشی افزود: باید به سمت مدیریت یک دست و واحد در بخش عمرانی روستایی با محوریت بنیاد مسکن حرکت کنیم تا کارایی و تاثیر طرح‌های عمرانی افزایش یابد و در نهایت اشتغال و درآمد روستائیان به نقطه مطلوبی برسد.

به گزارش ایرنا، در این آئین ضمن تقدیر از تلاش‌های بیش از سه سال محمد خانی نوذری در مدیریت بنیاد مسکن خوزستان، مسعود انصاریان به عنوان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان معرفی شد.

انصاریان پیش از این معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خوزستان بود. خانی نوذری نیز به سمت مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران منصوب شد.

 

نظر شما