شناسهٔ خبر: 42677 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

خادمی خبر داد:

کلنگ‌زنی آزادراه ۶۰ کیلومتری کنارگذر شهر سیرجان/ سرمایه‌گذاری ۷۰ درصدی بخش خصوصی

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی از کلنگ‌زنی آزادراه ۶۰ کیلومتری کنارگذر شهر سیرجان خبر داد و گفت: در این پروژه سرمایه‌گذار ۷۰ درصد و دولت ۳۰ درصد از منابع را تخصیص خواهند داد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این طرح ظرف ۲.۵ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی با بیان این مطلب اظهارکرد: یکی از اصلی‌ترین بخش‌های کریدور جنوب به شمال کشور از منطقه نزدیک به جیرفت و سیرجان در استان کرمان عبور می‌کند. این محور که از بندرعباس آغاز شده و با عبور از استان‌هایی مانند کرمان به سمت یزد حرکت می‌کند، بین ۵۰ تا ۶۰ درصد از کل عملکرد باری کشور را به خود اختصاص داده و از این رو اهمیت بسیار بالایی دارد.

به گفته وی با توجه به اهمیت این کریدور در طول سال‌های گذشته بخش قابل توجهی از این محور به شکل آزادراه و بزرگراه به بهره‌برداری رسیده و آنچه امروز کلنگ‌زنی شده، ساخت یک باند جدید در شهر سیرجان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره جزئیات فنی این پروژه توضیح داد: این طرح با چهار تقاطع غیرهمسطح و در ۶۰ کیلومتر ساخته می‌شود و برآورد ما از سرمایه‌گذاری رقمی بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیارد تومان خواهد بود. در این پروژه سرمایه‌گذار ۷۰ درصد و دولت ۳۰ درصد از منابع را تخصیص خواهند داد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این طرح ظرف ۲.۵ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

خادمی ادامه داد: این طرح می‌تواند بخش قابل توجهی از ترافیک در حومه شهر سیرجان را مدیریت کند و با اضافه شدن به ظرفیت راه‌های ساخته شده که پیش از این مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند گامی مهم در تسهیل رفت و آمدها در کریدور جنوب به شمال کشور به حساب آید.

به گزارش ايسنا وی درباره دیگر برنامه‌های سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به کرمان نیز اظهار کرد: با حضور ایشان ۶۹ کیلومتر از محور بزرگراه کرمان به سمت زاهدان افتتاح شد که می تواند پروژه‌ای مهم در تسهیل رفت و آمدها میان دو مرکز استان در جنوب شرقی ایران باشد.

نظر شما