شناسهٔ خبر: 42701 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری استان خبر داد:

افزایش محسوس تردد وارده به اردبیل در سال جاری

علی رحمتی مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در پنج ماه گذشته تردد وارده به استان اردبیل با ۱۱.۲ درصد افزایش به رقم سه میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۰۸ تردد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل، علی رحمتی با اعلام این خبرافزود : در راستای ثبت دقیق ترددها در محورهای مواصلاتی و جاده‌های اردبیل تعداد دستگاه‌های ترددشمار آنلاین استان به ۵۸ دستگاه افزایش یافته است.

وی افزود: براساس آمار تردد به دست آمده از سامانه ترددشمار این اداره‌کل، بیشترین تردد در پنج ماه گذشته در مسیرهای آستارا به اردبیل با دو میلیون و ۳۱۴ هزار تردد، سه‌راهی سرعین به اردبیل با یک میلیون و ۹۶۳ تردد و اردبیل به سه‌راهی سرعین با یک میلیون و ۹۲۳ هزار تردد به ثبت رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در این مدت آمار تردد وارده به استان با ۱۱.۲ درصد افزایش به رقم سه میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۰۸ تردد و تعداد وسایل نقلیه خارج شده از استان با ۸.۳ درصد افزایش به رقم سه میلیون و ۳۷۱ هزار و ۵۶۴ تردد رسیده است.

رحمتی با اشاره به اینکه بیشترین خودروهای ورودی به استان وارد شهرستان سرعین می‌شوند، تصریح کرد: با توجه به زیرساخت‌های گردشگری موجود در این شهرستان اغلب خودروهای ورودی به استان به این شهرستان وارد شده و از جاذبه‌‌های آن بازدید داشته‌اند.

وی بیان کرد: ارائه خدمات مناسب و شایسته به مسافران و رانندگان در محورهای مواصلاتی از مهمترین برنامه‌ها بوده که در این راستا تلاش و جدیت بر این است تا زمینه رفاه هر چه بیشتر ترددکنندگان را با ارائه خدمات مناسب در محورهای استان فراهم آوریم.

نظر شما