شناسهٔ خبر: 42719 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مهرآبادی اعلام کرد:

پایان پرونده مسکن مهر ۱۰ استان تا پایان آذرماه/ بهره‌برداری از ۲۴۰ واحد آموزشی در سایت مسکن مهر کشور/ دولت یازدهم ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل کرد

افتتاح قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی به دستور رئیس جمهوری به وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل و اتمام طرح مسکن مهر تا پایان امسال اشاره کرد و گفت: در استان‌های زنجان و یزد پرونده مسکن مهر بسته شده و در ۱۰ استان دیگر تا پایان آذرماه مسکن مهر به اتمام می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی احمد اصغری مهرآبادی روز سه شنبه در آیین بهره برداری از یکهزار و ۱۳۶ واحد مسکن مهر لرستان افزود: در دولت یازدهم ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور تکمیل و ۵۵ درصد اسناد اعیانی آن اخذ شده و تسهیلات بانکی را ۲ مرحله از ۲۵۰ میلیون ریال به ۴۰۰ میلیون ریال افزایش دادیم.

وی با اشاره به اینکه همچنین در این مدت زمان پرداخت اقساط تسهیلات از ۱۵ به ۲۰سال تغییر یافت، بیان کرد: به علت مکان‌یابی‌های نادرست بخشی از واحدهای مسکن مهر در کشور بدون متقاضی مانده است.

وی اضافه کرد: تنها یکهزار و ۱۲۰ واحد مسکن مهر در لرستان باقی مانده که جشن پایان مسکن مهر را در این استان تا پایان سال خواهیم گرفت. 

اصغری مهرآبادی به دستور رئیس جمهوری به وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل و اتمام طرح مسکن مهر تا پایان امسال اشاره کرد و گفت: در استان‌های زنجان و یزد پرونده مسکن مهر بسته شده و در ۱۰ استان دیگر تا پایان آذرماه مسکن مهر به اتمام می‌رسد.

وی افزود: در کشور ۱۱۰هزار واحد فاقد متقاضی وجود دارد که شرایط تاهل ، پنج سال سکونت، نداشتن مالکیت خصوصی و نگرفتن زمین از دولت را حذف کرده ایم تا متقاضیان بتوانند از شرایط حاضر استفاده کنند.

به گفته وی ۲هزار و ۵۰۰ واحد آموزشی مسکن مهر در کشور نیاز داریم که ساخت ۵۰۰ واحد آموزشی آن توسط راه و شهرسازی آغاز شده و ۲۴۰ واحد آن تاکنون به بهره برداری رسیده است.

مهرآبادی با بیان اینکه درحال حاضر تمام شرایط از جمله تاهل، پنج سال سکونت و غیره برای واگذاری واحدهای بدون متقاضی حذف شده است گفت: تاکنون یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد مسکن در کشور تکمیل شده است و ۹۰ هزار واحد در حال ساخت تا پایان سال باید به بهره‌‌برداری برسد تا پرونده مسکن مهر بسته شود. 

وی افزود: ۳۶ هزار واحد در محاکم قضایی و دادگاه ‌های کشور وجود دارد که با دستور قاطع مسئولان و پیگیری موضوع برای ۱۴ هزار پرونده رای قطعی صادر شده و مابقی نیز در اولویت قرار دارند. 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: هیچ پروژه مسکن مهری را بدون زیرساخت افتتاح نکرده‌ایم. 

وی با بیان اینکه ۲ هزار واحد آموزشی در سطح کشور نیاز داریم، گفت: ساخت این واحدهای آموزشی نیازمند اعتبار است. 

اصغری مهرآبادی اظهار کرد: تلاش ما این است که طرح‌های بدون معارض تا پایان امسال به بهره برداری برسند. 

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز در این آیین گفت: باید تلاش شود که مشکلات زیرساختی مسکن مهرها برطرف شوند. 

بازوند با اشاره به اینکه پرونده مسکن مهر لرستان امسال بسته می‌شود، افزود: انتظار داریم، تقاطع غیرهمسطح ورودی مسکن مهر خرم آباد ساخته شود تا مردم این منطقه بتوانند با آرامش خاطر بیشتری رفت و آمد کنند. 

همزمان با گرامیداشت هفته دولت بهره برداری از یکهزار و ۱۳۶ واحد مسکن مهر لرستان روز سه شنبه با حضور احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

با تکمیل این واحدها، پرونده طرح مسکن مهر لرستان تا پایان امسال بسته می‌شود.

امروز همچنین بهره‌برداری از مسجد مسکن مهر خرم آباد که در زمینی به مساحت ۶۰۰متر مربع ساخته شده است نیز آغاز شد./

نظر شما