شناسهٔ خبر: 42849 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به مناسبت هفته دولت انجام شد:

بهره‌برداری از ۱۱ پروژه راه و شهرسازی استان بوشهر/ افتتاح کمربندی کنگان – دوراهک

فرزاد رستمی مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر از بهره‌برداری ۱۱ پروژه در بخش راه‌سازی، ساختمان‌های دولتی و سکونت‌گاه‌های غیررسمی در هفته دولت خبر داد، این در حالیست که با حضور دکتر ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی، دکتر سالاری استاندار بوشهر، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر و دیگر مسئولین و اقشار مختلف مردم بزرگراه کنگان -دوراهک (قطعات ۱ و ۲) به بهره‌برداری و افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر، فرزاد رستمی مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: در هفته دولت امسال یازده پروژه راه‌سازی شامل بزرگراه، راه اصلی، فرعی و آسفالته با اعتبار ۹۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: قطعات یک و ۲ کنارگذر کنگان- دوراهک یکی از این پروژه‌های مهم می‌باشد که با مشارکت وزارت نفت ساخته شده است.

رستمی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به راه‌های روستایی شده است، افزود: محور خورموج به مل گل و راه‌های روستایی کلمه، تنگ زرد و کنارخیمه، خره و بهسازی و روکش آسفالت روستاهای بیدو و کنارکوه در هفته دولت امسال به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به اینکه یکی از وظایف این اداره کل رسیدگی به وضعیت سکونت‌گاه‌های غیررسمی است، گفت: در همین راستا مدرسه ۹ کلاسه تنگک ۳ در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی بهره‌برداری از کانون قران نظر آقا را یکی از پروژه‌های مورد بهره‌برداری در حوزه ساختمان‌های دولتی عنوان کرد.

رستمی با بیان اینکه تلاش ما این است که پروژه‌های مسکن مهر هرچه سریع‌تر به سرانجام برسد از تحویل ۸۲۵ واحد مسکن مهر در استان بوشهر به متقاضیان خبر داد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر همچنین از کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی ده پروژه در سطح استان خبر داد و افزود: مجموع اعتبار این پروژه‌ها ۴۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی تصریح کرد: بهسازی و حذف نقاط حادثه‌خیز و تعریض بیش از ۳۰ کیلومتر از راه‌های استان، ساختمان اداری بخشداری ارم، کتابخانه عمومی شیرینو و سالن‌های ورزشی چندمنظوره از جمله این پروژه‌هاست.

همچنین مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: بزرگراه کنگان-دوراهک (قطعات ۱ و ۲) از محورهای مهم ارتباطی جنوب استان بوشهر است که به دلیل حجم بالای ترافیک از نقاط بسیار حادثه‌خیز به شمار می‌رود.

فرزاد رستمی افزود: طول این بزرگراه ۱۷ کیلومتر و ۴۰۰ متر و عرض ۲۴.۸۰ متر توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء-موسسه الهادی شرکت جهاد نصر لرستان و تحت نظارت مهندسین مشاور برآیند و مدیریت ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر اجرا شده است.

وی بیان کرد: ساخت این بزرگراه سبب ایمن شدن تردد وسایل نقلیه و بهبود وضعیت حمل و نقل استان می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر در ادامه گفت: حجم عملیات خاکی این پروژه ۵ میلیون و ۷۷ هزار مترمکعب، حجم عملیات روسازی ۱۸۷ هزار مترمکعب و عملیات آسفالت ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمربع و با تعداد ۶۵ دستگاه ابنیه فنی به اتمام رسیده است.

رستمی در پایان گفت: برای اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

نظر شما