شناسهٔ خبر: 42950 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر:

۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور متقاضی ندارد

بازدید قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: هم‌اکنون ۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور متقاضی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، احمد اصغری مهرآبادی امروز دوشنبه در حاشیه افتتاح پروژه ۲۲۰ واحدی مسکن مهر شهرک زاگرس سنندج در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: سهم مسکن مهر استان کردستان ۳۸ هزار و ۶۰۰ واحد بوده که تاکنون ۳۵ هزار واحد آن به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: فقط حدود سه هزار واحد مسکن مهر در استان باقی‌مانده است که تلاش می‌کنیم هرچه زودتر آن‌ها را هم به اتمام برسانیم.

قائم‌مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر در ادامه عنوان کرد: در دولت قبل ۶۹۰ هزار واحد و تاکنون هم بالغ بر ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل کرده‌ایم.

وی اعلام کرد: از کل ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون بالغ بر یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد به اتمام رسیده است و ۳۰۰ هزار واحد هم عملیات ساخت آن به اتمام رسیده اما به دلیل مشکلات زیرساختی به متقاضیان تحویل داده نشده است.

مهرآبادی افزود: سایر دستگاه‌ها و شرکت‌های خدمات‌رسان هم باید در راستای تکمیل این واحدها وزارت راه و شهرسازی را یاری کنند چون فقط این وزارت خانه متولی این واحدها نیست.

وی همچنین گفت: در حال حاضر ۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور متقاضی ندارد که در دولت دکتر روحانی علیرغم اینکه شروطی را که دولت گذشته برای تحویل مسکن مهر گذاشته شده بود برداشت و قوانین را تسهیل کرد، اما استقبال زیادی صورت نگرفت.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، کل اعتبار مصوب برای مسکن مهر در کشور را ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد که قرارداد بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان آن منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه مسکن مهر هزینه شده است، ادامه داد: ۴۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار توسط بانک مسکن و ۲ هزار میلیارد تومان آن هم توسط دیگر بانک‌های عامل پرداخت شده است و حدود ۳۵ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان هم سهم آورده شخصی متقاضیان بوده است.

در ادامه با حضور مسئولان از پروژه مسکن مهر ۱۱۲۰ واحدی جهاد نصر کردستان، فاز سه بهاران، تعاونی مسکن مهر کارکنان آگاهی و پروژه ۱۷۲۸ واحدی دگایران سنندج بازدید به عمل آمد.

نظر شما