شناسهٔ خبر: 4298 - سرویس پربحث‌ترین اخبار
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون عمران مجلس:

کوچکترین وقفه‌ای در ادامه پروژه‌های مسکن مهر صورت نگرفته / دولت علاقمند به تکمیل واحدهای مسکن مهر است

مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه کوچکترین وقفه‌ای در ادامه پروژه و تکمیل مسکن مهر به وجود نیامده هرچند مشکلاتی نیز در بحث زیرساخت‌ها وجود دارد، گفت: دولت علاقمند به تکمیل و افتتاح واحدهای مسکن مهر است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود به فارس گفت: علی‌رغم اینکه نگاه دولت یازدهم به طرح مسکن مهر چندان مثبت نبود اما کوچکترین وقفه‌ای در ادامه پروژه و تکمیل این واحدهای مسکونی به وجود نیامد هرچند مشکلاتی نیز در بحث زیرساخت‌ها وجود دارد.

لاهوتی در پاسخ به این سئوال که عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن را چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: به طور متوسط وزارت راه و شهرسازی معدل خوبی در حوزه حمل و نقل و حتی در مسکن داشته است اما در خصوص بخش مسکن باید بگویم که دولت باید سیاستهای جدید مسکن خود را در کنار تکمیل واحدهای مسکن مهر قوی‌تر دنبال کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: کاهش آمار صدور پروانه‌های ساختمانی به 800 هزار فقره ما را در آینده با مشکل مواجه می‌کند چرا که در کشور سالانه نیازمند احداث 1.5 میلیون واحد مسکونی هستیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمایندگان تا حدودی نگران این موضوع هستند که این عدم تعادل میان عرضه و تقاضا ما را در آینده با مشکل مواجه کند.

به هیچ وجه بحث استیضاح آخوندی در کمیسیون عمران مطرح نیست

لاهوتی در پاسخ به این سئوال که آیا به خاطر همین موارد است که هفته گذشته یکی از نمایندگان مجلس بحث استیضاح آخوندی را مطرح کرد، گفت: به هیچ وجه بحث استیضاح آخوندی در کمیسیون عمران مطرح نیست چرا که بنده معتقد هستم مدیریت ها را باید با توجه به شرایط و زمان ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: بنده تصور می‌کنم که با توجه به شرایطی که حاکم است کشور دچار کمبود منابع است پس عملکرد وزارت راه و شهرسازی را در این فضا خوب ارزیابی می‌کنیم.

بخش خصوصی وارد میدان سرمایه‌گذاری در حوزه حمل و نقل شده است

وی تاکید کرد: در این دوره باید اذعان کرد که بخش خصوصی وارد میدان سرمایه‌گذاری در حوزه حمل و نقل شده است که این خود یک نکته مثبت است.

لاهوتی ادامه داد: همه به خوبی می‌دانیم که اگر با نگاه دولتی بخواهیم حوزه حمل و نقل را که تا افق 1404 باید 26 هزار کیلومتر راه‌آهن احداث شود اداره کنیم غیر ممکن است.

نظر شما