شناسهٔ خبر: 42987 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون مدیرکل بنادر خوزستان خبر داد:

پیشرفت عملیات نوسازی خطوط ریلی در بندر امام خمینی(ره)/ افزایش توان ناوگان ریلی بندر

پایانه ریلی بندر امام خمینی مرحله جمع‌آوری زیرساخت‌ها و روساخت‌های قدیمی خطوط ریلی داخلی بندر امام خمینی (ره) در راستای اجرای پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی این خطوط در حال تکمیل است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی خوزستان، آیت رضازاده، معاون مهندسی و عمران اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان ضمن اشاره به آغاز پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی ۱۳ کیلومتر خطوط ریلی داخلی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در مرداد سال جاری، هدف از اجرای این پروژه را افزایش توان ناوگان ریلی و توسعه حمل‌و‌نقل ریلی در این بندر دانست.

وی افزود: در این مرحله از پروژه که با نظارت کارشناسان اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان عملیاتی می‌شود، عملیات تخریب آسفالت، بتن مسلح و غیر مسلح به منظور جمع‌آوری زیرساخت‌ها و روساخت‌های قدیمی ریل به دلیل اتمام عمر مفید آنها با پیشرفت مطلوبی در دست اجراست.

معاون مهندسی و عمران اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به پیشرفت فیزیکی هفت درصدی این پروژه افزود: پس از اجرای کامل این پروژه که با مبلغ اولیه‌ای بالغ بر ۲۸۸ میلیارد ریال آغاز شده، ۴۰ دستگاه سوزن تعویض شده و ارتفاع ریل‌ها نسبت به وضعیت پیشین تغییر محسوسی خواهد کرد.

رضازاده در پایان یادآور شد: خرداد سال جاری و با حضور وزیر راه و شهرسازی، پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی خطوط ریلی داخلی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به طول ۱۳ کیلومتر در دو محور B و سیلو آغاز شد و طبق برآوردها، قرار است طی مدت ۲۴ ماه به اتمام برسد.

نظر شما