شناسهٔ خبر: 43026 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر ساخت و توسعه راه‌های راه و شهرسازی استان همدان خبر داد:

پروژه نیمه‌کاره محور نهاوند- فیروزان در انتظار اخذ مجوز مناقصه

حبیب نادیان رفیع مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: پروژه نیمه‌کاره محور نهاوند- فیروزان در انتظار اخذ مجوز مناقصه است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، حبیب نادیان رفیع با بیان اینکه پروژه ۴ بانده شدن محور نهاوند-فیروزان از سال ۹۱ نیمه‌کاره رها شده است، اظهار کرد: این پروژه به علت عدم تخصیص اعتبار استانی نیمه‌کاره باقیمانده است.

وی تصریح کرد: راه و شهرسازی برای اجرای ۱۰ کیلومتر از مسیر نهاوند- فیروزان در سال ۹۰ قرارداد ۸ میلیارد تومانی با پیمانکار منعقد کرده که به علت عدم تخصیص اعتبار پیمانکار به کار خود پایان داد.

نادیان رفیع با اشاره به اینکه طول مسیر محور نهاوند- فیروزان ۳۱ کیلومتر است، یادآور شد: تاکنون ۱۳ کیلومتر از مسیر نهاوند- فیروزان ۴ بانده شده و ۱۸ کیلومتر از آن باقیمانده است.

وی با تأکید بر اینکه این پروژه ردیف ملی نداشته است، بیان کرد: به علت بالا بودن آمار تصادفات در این محور، در سال ۹۵ اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی برای اجرای ۵ کیلومتر دیگر از مسیر نهاوند- فیروزان ابلاغ شده و به دنبال اخذ مجوز مناقصه برای انتخاب پیمانکار است.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان همدان خاطرنشان کرد: ۵ کیلومتر فیروزان به سمت کرمانشاه و پل حاج‌علیمراد که یک‌طرفه بوده، بیشترین آمار تصادفات را به خود اختصاص داده است.

محور نهاوند- آورزمان- ملایر ردیف اعتباری ملی گرفت

وی درباره پروژه محور نهاوند- آورزمان- ملایر نیز گفت: این مسیر ۴۲ کیلومتر است که در سال ۸۷ با اعتبارات قطره‌چکانی استانی به صورت قطعه قطعه انجام شده است که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته از سال ۹۷ ردیف اعتباری ملی برای آن اختصاص می‌یابد.

نادیان رفیع تصریح کرد: ۸ کیلومتر از سمت نهاوند به آورزمان تا ۳ راهی عشوند در دست اجراست به طوری که ۴ کیلومتر از این مسیر آسفالت شده و ۴ کیلومتر دیگر نیز در حال زیرسازی است که برای تکمیل آن به ۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی با اشاره به انتخاب پیمانکار برای اصلاح پیچ خروجی نهاوند یادآور شد: این قسمت از مسیر یکی از نقاط پرحادثه بوده و در صورتی ‌که اصلاح شود تصادفات کاهش چشمگیری خواهد یافت بنابراین اگر اعتبار مورد نیاز تخصیص یابد تا آبان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان همدان بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته اگر ۸ کیلومتر اجرایی شود و اعتبارات مورد نیاز ابلاغ شود، از سال آینده عملیات اجرایی ۸ کیلومتر از ۳ راهی عشوند به سمت آورزمان به پیمانکار داده خواهد شد و مابقی مسیر به تناسب اعتبارات انجام می‌گیرد.

نظر شما