شناسهٔ خبر: 43027 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی ایران انجام گرفت:

برگزاری نشست سه جانبه وزرای حمل‌‌ونقل ایران-قطر-عمان در دوحه/ تاکید بر گسترش سطح همکاری‌ در حوزه‌های حمل‌ونقل، توریسم و تجارت/ گفت‌وگو بر سر فعال کردن موافقت‌نامه عشق‌آباد

دیدار وزیر راه و شهرسازی ایران که به دعوت رسمی امیر قطر برای حضور در مراسم افتتاح «بندر حمد» به اين كشور سفر كرده بود در جریان این سفر در نشست سه جانبه وزرای حمل‌ونقل ایران-قطر-عمان در دوحه شرکت کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عبا‌س آخوندی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و هيئت همراه در جریان سفر به کشور قطر به منظور حضور در مراسم افتتاح «بندر حمد» در  نشست سه جانبه وزرای حمل‌‌ونقل ايران-قطر-عمان در دوحه نیز شرکت کرد. 

در این نشست وزرای کشورهای مزبور ضمن اشاره بر ظرفیت ها و زیرساخت‌های موجود حمل‌و‌نقل سه کشور، همکاری‌های اقتصادی و تجاری سه کشور را متناسب با سطح بالای همکاری‌های سیاسی ندانسته و بر گسترش آن تاکید کردند.

توسعه همکاری ها در بخش خطوط هوایی، بنادر، کریدورهای حمل‌ونقل موجود و نیز فعال کردن موافقت‌نامه عشق‌آباد از دیگر محورهای گفت‌وگوی سه وزیر بود، مقرر شد در آینده نزدیک با تبادل دیدارهای متقابل گسترش همکاری‌های فی‌مابین در زمینه حمل‌ونقل، توریسم و تجارت بطور دقیق برنامه‌ریزی شده و توسعه یابد.

گفتنی است، محمدرضا رضایی کوچی رئيس كميسيون عمران مجلس شورای اسلامی، مجتبی خسرو تاج رئيس سازمان توسعه تجارت ایران، محمد علی سبحانی سفير جمهوری اسلامی ايران در قطر و فخریه کاشان قائم مقام و مهرداد تقی زاده معاون حمل‌ونقل وزارت راه وشهرسازي عباس آخوندی را در این ملاقات‌ها همراهی می‌کنند.

 

برچسب‌ها:

نظر شما