شناسهٔ خبر: 43044 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی در همدان خبر داد:

سازه‌های غیرقانونی و پروانه‌دار یکصد متری جاده‌ها ممنوع است

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سازه‌های غیرقانونی و پروانه‌دار یکصد متری جاده‌ها ممنوع است و ادارات راهداری مجوز تخریب این سازه‌ها را دارند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، داود کشاورزیان در مراسم افتتاحیه مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی پردیس غرب همدان با اشاره به اینکه رویکرد اصلی این سازمان مبنی بر توسعه ایمنی جاده‌ها و حفظ حریم راه‌ها است، گفت: ایمنی راه‌ها و فراهم کردن آرامش خاطر مسافران جاده‌ای وظیفه این سازمان بوده و اولویت‌بخشی به این موضوع امری مهم است.

وی افزود: بر اساس قانون راه و ایمنی اگر کسی بخواهد بعد از محدوده یکصد متری از حریم راه‌ها مجتمعی احداث کند باید اداره راهداری مجوز این کار را صادر کند.

کشاورزیان ادامه داد: بر اساس اختیارات قانونی که در زمینه ساخت‌وساز حاشیه راه‌ها به سازمان راهداری محول شده، امکان برخورد و جلوگیری از ساخت‌وساز غیرضروری و غیرقانونی در فاصله ۱۰۰ متری از حریم راه‌ها فراهم شده است.

این مسئول گفت: در مقوله ایمنی راه، مسئولیت‌های حقوقی کاملاً متوجه سازمان است و مدیران مربوطه باید با اذعان به نقش کلیدی این حوزه بیش از گذشته بر ایمن‌سازی راه‌ها تمرکز کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای موضوع حریم قانونی راه‌ها را در ایمنی راه‌ها و حفظ سرمایه‌های ملی و راه‌ها مهم عنوان و بیان کرد: حفاظت از حریم راه و نوار قانونی پس از حریم از اهمیت به سزایی برخوردار است و مدیران ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، باید در این زمینه دقت نظر کافی داشته باشند.

نظر شما