شناسهٔ خبر: 43058 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

شرفبافی خبرداد:

تلاش برای احیای مجدد هما با دستور وزیر راه و شهرسازی/ ۲ فروند هواپیمای ATR در مهرماه به کشور وارد می‌شود/امسال ۲۶ هزار سهمیه اضافه پروازهای حج به هما رسید

فرزانه شرفبافی سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه انتظار دارم همکاران در راستای تحقق دستورالعمل ۶ گانه وزیر محترم راه وشهرسازی برای احیای "هما" تلاش نمایند، گفت: امسال به دلیل انصراف شرکت هواپیمایی سعودی، تعداد ۲۶ هزار نفر به سهمیه هما افزوده شد که در دوران کاری ایران ایر کم سابقه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی "هما"، فرزانه شرفبافی سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مراسم عید غدیر خم در سخنانی خطاب به حاضران، گفت : از زحمات همه همکاران حاضر، بازنشستگان، خانواده بزرگ "هما" که همواره در جهت اعتلای نام "هما" در آسمان ایران تلاش نمودند تشکر می کنم .

شرفبافی با اشاره به ورود ۲ فروند هواپیمای ATR در مهرماه به کشور، گفت: با ورود هواپیماهای جدید ما باید در راستای خودسازی و تقویت "هما" حرکت کنیم. من اطمینان دارم در"هما" بسترهای دانشی و زیرساختی لازم برای ارتقا وجود دارد. ما باید بتوانیم از این ناوگان جدید درست استفاده کنیم. بازگشت هما به شرایط قبل در داخل و منطقه نیازمند حمایت، صلابت، همدلی، صمیمت و اتفاق نظر است. حداقل تاخیرات، حداکثر پرواز و ارایه خدمات باکیفیت از جمله ماموریتها در این زمینه است.

سرپرست هما با اشاره  بر ماموریت ۶ گانه در حکم انتصاب خود، گفت: من اطمینان دارم هماییان برای تغییر سریع ساختار "هما" آماده هستند. انتظار دارم همکاران در راستای تحقق دستورالعمل ۶ گانه وزیر محترم راه وشهرسازی برای احیای "هما" تلاش نمایند. البته تعدادی از دستورات در ذات ساختار هما وجود دارد. حفظ ایمنی و امنیت پروازها، همچنان در اولویت اول وآخرفعالیت "هما"قرار دارد. این اولویت‌ها در سایه داشتن پرسنل بسیار هوشمند، دانا و با ذکاوت تاکنون تحقق یافته واین شرکت توانسته است تا به امروز پروازهای ایمن انجام دهد .

دکتر شرفبافی در ادامه در خصوص تامین رضایت مندی مشتریان "هما" خطاب به هماییان گفت: در این خصوص ما باید تلاش بیشتری داشته باشیم. خرید هواپیماهای ای. تی. ار و خدمت رسانی به مردم ایران در نقاط مختلف کشور دراین راستا بوده است. وظیفه ما به عنوان ایرلاین ملی و حامل پرچم خدمت گزاری به همه ایرانیان است. حس خدمت گزاری فرصتی است که خداوند به ما اعطا کرده است.

سرپرست هما با اشاره به زمان عملیات حج و ارایه خدمت در این زمینه، گفت: در عملیات حج سال جاری از تعداد ۸۶ هزار زائر حج تمتع، انتقال ۴۳ هزار نفر به هما واگذار شد. به دلیل انصراف شرکت هواپیمایی سعودی، تعداد ۲۶ هزار نفر به سهمیه افزده شد. این در دوران کاری کم سابقه بوده که انتقال بیش از ۵۰ درصد زائران به هما واگذار شده باشد.

شرفبافی با اشاره به همکاری سایر شرکتهای هواپیمایی داخلی در انتقال زائران، گفت: نکته در خور توجه در انجام پروازهای حج تمتع سال جاری، همکاری سایر شرکت‌های هواپیمایی داخلی بود که قابل تقدیر می باشد. در سایه این همکاری، پروازها آبرومندانه و با عزت انجام شد. البته انجام برنامه ریزی برای انتقال تعداد سهمیه مازاد به اتکا نیروی متعهد بود که قابل ستایش است.

نظر شما