شناسهٔ خبر: 43104 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شهر جدید گلبهار:

انجام مناقصه و امضای قرارداد اجرای برقی‌کردن قطار سریع السیر گلبهار-مشهد

مترو فرودگاه امام مدیرعامل شهر جدید گلبهار گفت: برای برقی کردن قطار سریع السیر گلبهار - مشهد مناقصه برگزار و یکی از شرکت‌های کشور چین در آن برنده شد و قرارداد فاینانس (تامین مالی) به مبلغ ۱۸۶ میلیون یورو با چین به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار نیز در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه از عملیات اجرایی زیرسازی و ابنیه فنی قطعه دوم متروی شهر جدید گلبهار گفت: طول کل مسیر ریلی قطار سریع السیر مشهد - گلبهار - چناران ۴۶ کیلومتر است که ساخت آن از سال ۱۳۹۱ آغاز شد.

هومن گریوانی افزود: عملیات اجرایی این پروژه در سه قطعه با سه پیمانکار در حال انجام است که قطعه اول به طول ۸.۵ کیلومتر ۸۷ درصد، قطعه دوم به طول ۱۰ کیلومتر ۸۹ درصد و قطعه سوم به طول ۱۸.۵ کیلومتر ۱۵ درصد پیشرفت اجرایی دارد.

وی اظهار کرد: قرارداد قطعه اول این مسیر ریلی با پیمانکار ۱۴۹ میلیارد ریال، قرارداد قطعه دوم ۱۵۰ میلیارد ریال و قرارداد قطعه سوم ۲۸۱ میلیارد ریال است.

وی گفت: برای برقی کردن قطار سریع السیر گلبهار - مشهد مناقصه برگزار و یکی از شرکت های کشور چین در آن برنده شد و قرارداد فاینانس (تامین مالی) به مبلغ ۱۸۶ میلیون یورو با چین به امضا رسید.

گریوانی به ایرنا گفت: این فاینانس مصوبه شورای اقتصاد را دارد و در شرف گرفتن مصوبه ماده ۶۲ (تعهد دولت نسبت به اجرای فاینانس) می باشد که وزیر راه و شهرسازی در بازدید امروز از این پروژه قول مساعد در این زمینه داد.

وی اظهار کرد: در صورت تخصیص اعتبارات و تحقق فاینانس، پروژه قطار سریع السیر گلبهار - مشهد در پایان دولت دوازدهم به بهره برداری می رسد.

نظر شما