شناسهٔ خبر: 43246 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

فرمانده پلیس راه شرق استان تهران:

بررسی‌های اولیه حادثه جاجرود حاکی از نقص فنی اتوبوس است

حادثه فرمانده پلیس راه شرق استان تهران با اشاره به حادثه سقوط مرگبار یکدستگاه اتوبوس مسافربری به دره جاجرود گفت: بررسی های اولیه نشاندهنده وجود نقص فنی به عنوان عامل بروز حادثه دراین خودرو است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا سرهنگ سیاوش محبی روز سه شنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی اولیه کارشناسان وجود نقص فنی در خودرو را تایید می کند، البته علت دقیق این حادثه توسط کارشناسان بررسی و اعلام خواهد شد. 

وی اظهار کرد: یک دستگاه اتوبوس مسافربری (ولوو بی۷) که از مقصد کرج به سمت ساری درحال حرکت بود، حوالی ساعت ۲ بامداد امروز در محور قدیم جاجرود(استان تهران) دچار سانحه شده و به دره سقوط می کند. 
رئیس پلیس راه شرق استان تهران گفت: براساس بررسی های انجام شده اتوبوس زمان وقوع حادثه ۵۰ کیلومتر سرعت داشته که با توجه به شرایط جاده سرعت تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت نیز برای این نوع اتوبوس مجاز است. 

سرهنگ محبی با اشاره به ۳۹ مسافر این اتوبوس افزود: دراین حادثه ۱۱ نفر کشته و ۲۸ نفر دیگر مصدوم شدند که ۲۷ نفر از مصدومان به دلیل شدت جراحات وارده به بیمارستان منتقل شدند. 

رییس پلیس راه شرق استان تهران تصریح کرد: اتوبوس در حین حرکت از مسیر اصلی منحرف و در عمق ۲۰۰ متری دره جاجرود(یک کیلومتر قبل از پل) سقوط می کند. 

سرهنگ محبی با اشاره به اینکه راننده و کمک راننده خودرو زنده و سالم هستند افزود: مصدومان حادثه با حضور عوامل امدادی و پس از انجام اقدامات اولیه درمانی، به بیمارستان های امام حسین (ع)، تجریش، بعثت، شهید لواسانی و شهید فیروزگر منتقل شدند. 

به گفته وی، مصدومان این حادثه با استفاده از ۱۶ دستگاه آمبولانس اورژانس به بیمارستان منتقل شدند. 

 گفتنی است؛ «یکدستگاه اتوبوس بین شهری بامداد امروز - سه شنبه - در مسیر کرج - ساری در محور قدیم جاجرود دچار حادثه و سقوط در دره شد، در این حادثه ۱۱ نفر کشته و ۲۸ نفر نیز مصدوم شدند». 

نظر شما