شناسهٔ خبر: 43256 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در بندر امام خمینی(ره) انجام شد:

اجرای کامل زیرساخت جامع ارتباطی در بندر امام خمینی(ره)

محمد نظری معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از تکمیل مرحله دوم پروژه احداث زیرساخت جامع ارتباطی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) با بهره‌گیری از دانش، تجربه و توان فنی نیروهای داخلی در این بندر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، محمد نظری معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در خصوص اهمیت و ضرورت اجرای این پروژه گفت: طی ادوار گذشته، اجرای پروژه‌های متعدد حفاری در سطح بندر امام خمینی (ره) موجب بروز مشکلات عدیده‌ای شده بود که از جمله آن‌ها می‌توان به مواردی همچون عدم اجماع و یکپارچه‌سازی مسیرهای حفاری، افزایش هزینه‌ها به دلیل ایجاد مسیرهای کابلی کم‌ظرفیت و همچنین اختلال در امر تخلیه و بارگیری اشاره کرد.

وی با اعلام اینکه پروژه زیرساخت جامع بندر با هدف ساماندهی خطوط ارتباطی تجهیزات مخابراتی، دوربین‌های مداربسته (C.C.TV)، انفورماتیک و برق در بندر امام خمینی (ره) اجرایی شده است، افزود: با اجرای این پروژه یک حلقه ارتباطی پرظرفیت در این بندر ایجاد شده است که این اقدام علاوه بر افزایش توان عملیاتی، نتایج دیگری همچون رفع مشکلات ناشی از پراکندگی خطوط ارتباطی، پرهیز از موازی کاری و جلوگیری از هزینه‌های تحمیلی را محقق می‌نماید.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اتمام این پروژه بیان کرد: اجرای شبکه جامع ارتباطی با بهره‌گیری از  دانش، تجربه و توان فنی نیروهای داخلی و تحت نظارت کارشناسان مخابرات و الکترونیک این اداره کل انجام شده است.

نظری تصریح کرد: فاز نخست این پروژه در سال ۹۲ اجرا گردیده بود و با اتمام به موقع این پروژه، طول شبکه جامع بندر ۱۳ کیلومتر افزایش یافته و زمینه تسهیل دسترسی مشتریان و سرمایه‌گذاران به زیرساخت‌های ارتباطی فراهم شده است.

یادآور می‌شود، بهره‌برداری از مرحله اول این پروژه به طول ۸/۴ کیلومتر طی سال‌های گذشته پیامدهای مثبتی به دنبال داشت و باعث شد تا امکان دسترسی بیشتر شرکت‌های فعال در این مجتمع بزرگ بندری به زیرساخت‌های ارتباطی فراهم شود.

نظر شما