شناسهٔ خبر: 43441 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

بروجردی:

فروش هواپیما به ایران در متن و پیوست برجام تصریح‌شده است/ ممنوعیت فروش تخلف برجامی است

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه موافقت مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض صریح برجام است، گفت: هیات نظارت بر برجام باید برای برخورد با تخلف آمریکایی‌ها تصمیم جدی بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه موافقت مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض صریح برجام است، گفت: باید اذعان کرد که فروش هواپیما به ایران در متن و پیوست برجام تصریح‌شده است

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه قطعاً آمریکایی‌ها با این اقدام به‌عنوان یکی از امضاکنندگان برجام تخلف آشکار انجام داده‌اند، اظهار کرد: شاید موضوع ممنوعیت فروش هواپیما به کشورمان در مراحل اولیه باشد و برای تأیید نهایی نیاز به مطرح‌شدن در سنا آمریکا و رأی‌گیری داشته باشد ولی چنین موضوعی در گام اول خطا است و باید اصلاح شود.

وی افزود: بر این اساس کشورهای دیگری که این سند را امضا کرده‌اند و همچنین شورای امنیت سازمان ملل نیز باید نسبت به این اقدام آمریکا اعتراض داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: البته باید یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران در طول دوران تحریم همیشه مشکلات خود را حل کرده و معطل تصمیم آمریکایی‌ها نمانده اما چون این موضوع حق ایران بوده و مصوبه قانونی وجود دارد باید با تخلف آمریکایی‌ها برخورد جدی صورت بگیرد.

رئیس کمیسیو امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم هیات نظارت بر برجام تصمیم جدی در این زمینه بگیرد.

نظر شما