شناسهٔ خبر: 43685 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سخنگوی شورای شهر تهران:

گزارش پلاسکو در شورای شهر بررسی می‌شود/ تلاش شورا برای کمک به کسبه پلاسکو

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران از بررسی گزارش کمیته ملی پلاسکو در شورای شهر خبر داد گفت: هفته آینده ضمن قرائت گزارش این حادثه در صحن شورای شهر، اعضای شورای شهر سوالات خود را مطرح و به بررسی این حادثه می پردازند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی اعطا با اشاره به بررسی گزارش ملی پلاسکو در جلسه هفته آتی شورای شهر تهران گفت: پس از حادثه پلاسکو، دولت کمیته ملی پلاسکو را برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه تشکیل داد که این کمیته اردیبهشت ماه گزارش نهایی خود را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه مقرر شد که این گزارش ملی در صحن علنی شورای شهر قرائت شود تا اعضای شورا نیز سوالهای خود را با اعضای این هیات مطرح کنند، تصریح کرد: در مساله پلاسکو، مباحثی در حوزه حقوقی و فنی مطرح است. البته تمامی مباحث این گزارش به حوزه وظایف و اختیارات شورا و شهرداری مربوط نیست و مواردی که مربوط به مدیریت شهری است، ویژه بررسی خواهد شد.

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به بازدید اخیرش از ساختمان پلاسکو به ایسنا گفت: باید حقوق ذی‌نفعان در پلاسکو مورد حمایت و تاکید قرار گیرد و در عین حال به دیدگاه‌های کارشناسان در حوزه شهرسازی و مسایل فنی توجه ویژه شود. شورای شهر تمام تلاش خود را برای کمک به این افراد و به خصوص کسبه و کارگران انجام خواهد داد.

نظر شما