شناسهٔ خبر: 43733 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در خوزستان انجام شد:

شناسایی اسکله‌ها و کارگاه‌های دریایی متروکه استان خوزستان

جلسه جلسهٔ کارگروه تخصصی کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان خوزستان با هدف شناسایی و تعیین تکلیف وضعیت اسکله‌ها و کارگاه‌های تعمیر و ساخت شناور متروکه در استان خوزستان به میزبانی بندر امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، رضازاده معاون مهندسی و عمران این اداره کل گفت: تدوین راهکارهای جامع برای شناسایی و ساماندهی اسکله‌ها و کارگاه‌های تعمیر و ساخت شناور متروکه یکی از مصوبات کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان خوزستان بود که برای رسیدگی به مصوبات و تعیین راهکارهای مدیریتی، جلسهٔ مذکور طی شهریورماه امسال به میزبانی این اداره کل برگزار شد.

رضازاده در ادامه افزود: طی این نشست نمایندگان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذیربط ضمن بررسی آخرین وضعیت اسکله‌ها و کارگاه‌های تعمیر و ساخت شناور در سواحل خوزستان، مصادیق اسکله‌ها و کارگاه‌های دریایی متروکه را شناسایی کرده و به اتفاق راهکارهای پیشنهادی برای طرح و تصمیم سازی در کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان خوزستان را بحث و بررسی کردند.

وی با اشاره به لزوم اجرای مصوبات کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان خوزستان در خصوص نقش این کمیته بیان کرد: کمیتهٔ ساماندهی و مدیریت سواحل استان خوزستان علاوه بر ساماندهی، از رویکردی مدیریتی برخوردار است و به موضوعاتی از قبیل توسعه پایدار مناطق ساحلی، کاربری اراضی ساحلی، جلوگیری از ساخت و سازها و بهره‌برداری‌های ساحلی فاقد مجوز، حمل و نقل دریایی و حفاظت از محیط‌زیست ساحلی می‌پردازد.

یادآور می‌شود استان خوزستان با برخورداری از یک هزار و ۱۸۶ کیلومتر ساحل و هفت بندر بزرگ و کوچک، جزء استان‌های تأثیرگذار در حوزه حمل و نقل دریایی کشور به شمار می‌آید.

نظر شما